Su Kaçağını Tespit Etme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağını Tespit Etme 4 Ocak 2016

Su Kaçağını Tespit Etme

Su kaçağı; birçok farklı sebepten kaynaklanabilen sorunlar nedeniyle boruların hasar görmesi sonucu su sızdırmasına denir. Bu sebepler arasında boruların döşemesinde yapılan dikkatsizliklerini, boruların materyal kalitesini, kullanımdan kaynaklı zaman aşımını sayabiliriz. Ayrıca üst veya alt komşunuzun tesisatından kaynaklı herhangi bir sorun da aynı zamanda sizin de sorun yaşamanıza sebep olabilir. Tesisattan kaynaklı her sorun gibi su kaçağı da can sıkan sonuçlara sebep olabiliyor bu nedenle sebep her ne olursa olsun derhal sorunu ortadan kaldırmak gerekir.

Günümüzde su kaçağını tespit etme işiyle uğraşan birçok firma vardır. Bu firmaların görevi yalnızca kaçak noktasını tespit edip tadilat ekibinin sorunlu bölgedeki tamirini gerçekleştirmesi için kaçağın olduğu noktayı işaretlemektir. Su kaçağını tespit etmek için kullanılan birbirinden farklı birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında su kaçağını tespit etmek için gerekli cihazlara sahip olunmadığı için kırıp dökmek de vardır. Bu hem gereğinden fazla zaman alan bir iştir hem de aksi düşünülse de cihazlı ve makineli sistemler ile yapılan su kaçağını tespit etmeden daha maliyetlidir. Kısa zamanda, kaliteli ve temiz bir iş yapmak istiyorsanız su kaçağını tespit etmede mutlaka profesyonel yöntemler kullanan modern firmalara başvurmalısınız. Zira bu firmalar su kaçağını tespit etmek için en hızlı yöntemle doğrudan sorunlu bölgeye odaklanarak çalışmaktadırlar.

Su kaçağını tespit etme aşamaları şu şekilde gerçekleşir;

  • Gelişen teknolojiye uyum sağlayan firmalar kameralı görüntüleme sistemleri ve akustik dinleme cihazları kullanırlar. Evinize davet edeceğiniz firmanın bu tür cihazları kullanıp kullanmadığını öğrenmeniz sizin için yararlı olacaktır.
  • Su kaçağını tespit etmek için akustik dinleme cihazlarıyla evinize hiçbir zarar vermeden, kırıp dökmeden boruların geçtiği noktalar dinlenir ve doğrudan belirli bir nokta tespit edilir.
  • Dinleme cihazlarıyla su kaçağını tespit etme sırasında tespit edilen bölge kameralı görüntüleme sistemleriyle izlenir. Yüksek teknolojiye sahip kameraların, iyi çözünürlüklü görüntü kaliteleri sayesinde su kaçağının tespit edildiği noktadaki hasar kolayca görülür. Böylelikle kaçağın hangi sebepten kaynaklandığı da tespit edilmiş olur.

Böylece hiçbir şekilde kırıp dökme yapılmadan, evinize hasar vermeden su kaçağını tespit etme gerçekleşmiş olur. Ciddiye alınması gereken bu tesisat problemi, tespitin ve tamiratın yapılmasının geciktirildiği ya da bu konuda uzman olmayan tadilatçılara başvurulduğu takdirde su borularının patlamasına sebep olabilir. Mahallenizdeki tadilatçı yerine bu cihazların kullanımı için eğitim görmüş uzman bir ekiple çalışan modern firmaları tercih etmeniz uzun süre hiçbir problem yaşamadan su borularınızı kullanabilmenize sebep olur. Su borularındaki hasarlar bir an önce profesyonel bir çalışmayla öncelikle tespit edilip daha sonra tamir edilmezse duvarların içinde su birikir bu da duvar içlerinin çürümesine sebep olur. Bu hem daha büyük sorunlara yol açar hem de tadilat maliyeti artar. Su kaçağı tespitinin yanı sıra su kaçağının tam olarak hangi sebepten kaynaklandığını ortaya çıkarmak da daha büyük sorunların baş göstermesini engeller. Bu yüzden tavsiyemiz bir an önce öncelikle tespitin daha sonra da tamiratın sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için üstün teknolojiye ayak uydurmuş termal kameralar ve akustik dinleme cihazlarıyla çalışan, bu konuda eğitim görmüş kişilerin su kaçağı tespitini yaptığı,  profesyonel firmalara başvurmanızdır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ