Su kaçağı tespiti, Su kaçağı tespiti nasıl yapılır, Su kaçağı tespiti - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Sizden Kaçar Bizden Kaçmaz 21 Şubat 2016

Küçük bir sorun gibi görünse de büyük sorunların habercisi olan su kaçağı, binanızın ciddi zararlar görmemesi için doğru su kaçağı tespiti yapılarak kontrol altına alınması gereken bir sorundur. En çok banyolarda görülen su kaçakları zamanında su kaçağı tespiti yapılmadığında, binanın iç yapısından ilerleyerek daha geniş alanlarda su sızıntsına sebep olabilir. Doğru su kaçağı tespiti yöntemleri kullanarak, inşaat masraflarını yarıya indirebilir ve daha az masrafla su kaçağı sıkıntınızı çözebilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

  1. Su kaçağı tespiti için ilk olarak yapmanız gereken; tesisat sorunlarına çözüm yaratan uzman bir ekip bulmak.
  2. Su kaçağı tespiti fayanslarınızı kırarak yada borulara zarar vererek yapabileceğiniz bir iş değil. Su tesisat sorunlarını çözme teknolojileri bu denli gelişmeden önce yapılan işlemler sadece binaya daha çok zarar verir. Yapılacak yanlış bir müdahale ile tüm banyonuzu yada diğer odalarınızı baştan yaptırmanız gerekebilir.
  3. Su saatinizi kapatın. Eğer saatiniz arızalı değilse, hala dönüyor olması su kaçağı olduğunun bir göstergesidir. Su tesisatınızda kaynaklanan kaçağın nereden geldiğini bulmak için mutlaka uzman kişilerle görüşmelisiniz.

Su Kaçağı Tespiti Yapma

Su kaçağı tespiti, deneyimli ve eğitimli kişilerin kısa bir sürede binaya zarar vermeden yapabilecekleri bir işlem. Su dinlenme, kameralı su kaçağı tespiti, akustik dinleme, gaz izleme ve nem ölçme gibi teknolojik yöntemler kullanılarak su kaçağı tespiti kolayca yapılabilir. Bu yöntemler kullanılarak olası bir su patlamasının önüne geçilebilir. Ayrıca bu yöntemler su kaçağı sorununun yol açtığı maliyeti düşürür.

Su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti için, dairenin su kaynağı mutlaka bina şebeke suyundan ayrılmalı ve dairenin tüm su vanaları kapatılmalıdır. Bu işlem; musluklarda oluşacak basıncın, daireye ve musluklara bağlı makinelere zarar vermesini önlemek için yapılır. Daha sonra elektrikli su motoru ve su monametre göstergesi ile temiz su testi yapılır. Su manometre göstergesinde bir düşme oluşursa bu su kaçağının olduğunun belirtisidir. Su kaçakları sadece sizin dairenizden kaynaklı bir sorun nedeni ile olmayabilir.

Komşunuzu soğuk yada sıcak su kaçağı, daha kötüsü pis su yani banyo gideri kaçağı da olabilir. Bunun tespitiiçin de de görüntülü sistemler kullanılarak, komşunuzun giderleri kontrol edilir. Temiz şebeke sularının kaçağı diğer su kaçaklarına göre daha kısa bir sürede ve daha kolay yöntemler ile çözülebilir. Daire sahibinin talebine göre; kimsayal ilaçlar ile yada su kaçağına sebep olan boru kırılarak tespit edilen kaçaklar düşük maliyetler ile onarılır. Su kaçağını tespit etmek ve ona göre önlem almak en önemlisidir. Farklı yöntemler kullanılarak sorun kalıcı olacak çözümlere ulaştırılabilir. Dairenizde oluşan bir su kaçağını alt kattan gelecek şikayete kadar anlamayabilirsiniz. Eğer sorun banyonuzdan kaynaklanıyorsa ve su kaçağı banyo borularındaki deformelerden dolayı oluşuyorsa, müdahale etmek ve sorunu halletmek oldukça kolaydır. Evinizde şüphelendiğiniz bir su kaçağını birkaç yöntem ile kendiniz belirleyip, uzman ekiplerden teknik yardım alabilirsiniz. Tespit için;

  • Yapılan tadilat ve önlemlere rağmen alt komşunuzun tavanında oluşan sararmaları takip edin.
  • Su faturanızın değişen tutarlarının sebebini inceleyin.
  • Kuru olması gereken zeminde oluşan su birikintilerinin sebebini araştırın
  • Duvarlarda rutubet yada nem olup olmadığını kontrol edin.

Tüm bu gözlemleriniz yeni oluşan yada devam eden bir su kaçağının belirtisidir. Yani hem sizin hem de diğer dairelerin sorun yaşamaması için acil önlemler almanız gerekir. Artık özel makineler ile bulunan su kaçakları eskisi kadar önemli sorunlara ve maliyetlere sebep olmuyor. Yaygınlaşan su kaçağı bulma teknolojileri sayesinde, bina ve daireler yıkılıp dökülmeden onarılabiliyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ