Su Kaçağı Tespiti Su Nereden Kaçırıyor? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Tespiti Su Nereden Kaçırıyor? 4 Ocak 2016

Su Kaçağı Tespiti Su Nereden Kaçırıyor?

Su kaçağı tespiti su nereden kaçırıyor, sorusunun cevabını vermek zordur. Su kaçaklarının çıplak gözle anlaşılması mümkün değildir. Kullanıcılar çoğunlukla su kaçaklarından ancak bazı ipuçlarını görerek şüphelenebilirler. Su faturalarında yükselme olması, duvar sıvalarında kabarıklıkların oluşması ve en belirgini, alt kat koşunun tavanında oluşan damlama şikayeti, kullanıcının su kaçağından şüphelenmesini sağlar. Su kaçağından şüphelenildiğinde, acilen bir tesisat servisinin çağrılması önemlidir. Aksi halde tesisat dışına sızan su yayılarak, daha genel sorunların oluşumuna yol açabilir. Yanı sıra, suyun gereksiz kullanımı kullanıcının gereksiz yükselen faturalar nedeniyle ekonomik kaybını da arttırır. Kaynakların israfı da başka ve büyük bir sorundur. Küresel politikalar, doğal kaynakların korunumu konusunda her geçen gün yeni ek önlemlerin alınmasını öngörmektedir. Dünya nüfusunun hızlı artışı ve kaynakların kontrolsüz tüketimi ile dünyanın hızla, büyük bir enerji ve kaynak krizine doğru ilerlediği düşünülmektedir. Su kaynakları bunların başında gelmektedir. Kullanıcıların su kaçaklarına hızlı çözümler bulmaları, bu küresel kaygılar için bireysel destelerinin önemli bir parçası olabilir.

Su kaçağı tespiti su nereden kaçırıyor, sorusuna cevap verecek olan tesisat servislerinin, uzmanlaşmış personellerle çalıştığından ve gelişmiş cihazların yardımını aldığından emin olunmalıdır. Eski yöntemlerle çalışan tesisatçıların, kullanıcının evinde yapabileceği su kaçağı tespit çalışmaları, su kaçağının kendisinden daha rahatsız edici hale gelebilir. Yapılacak kırma işlemleri, kullanıcının konforu için son derece olumsuz etkiler yaratacaktır. İşlemler uzun sürecektir ve maliyeti yükselecektir.

Su kaçakları konusunda uzmanlaşmış tesisat servisleri, şu yöntemleri kullanarak su kaçağının tespiti konusunda hızlı çözümler sunabilirler;

  • Termal görüntüleme cihazları ile su kaçağı tespiti,
  • Kameralı görüntüleme ile su kaçağı tespiti,
  • Akustik dinleme ile su kaçağı tespiti,
  • Gaz izleme cihazı ile su kaçağı tespiti,
  • Nem izleme yöntemi ile su kaçağı tespiti.

Görüldüğü gibi, yöntemlerin hepsi gelişmiş teknik ve cihazların yardımı ile gerçekleştirilir. Uzman tesisat servisleri, kullanıcının tesisat sistemine uygun bir yöntem seçerek, su kaçağı bulma işleminin en pratik ve hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Kullanıcının evinde kırma işlemleri yapılmaz. İşleler hızlıdır. Maliyeti düşüktür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ