Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır, Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır 24 Şubat 2016

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Su kaçağı dediğimiz şey aslında hepimizin başına en az bir kez gelen bir problemdir. Su kaçağı tespiti yapmak eskiden sıkıntı yaratan bir durumken, bugün teknoloji sayesinde bu durum çok daha kolaylaşmıştır. Profesyonel hizmet veren şirketler sayesinde su kaçakları çok basit yöntemler ile tespit edilmekte ve zamandan kazanılarak kişilere hizmet verilmektedir.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır bu konuda en etkili yöntem bugün son teknoloji ürünü olan cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde arızalı alanlar kısa sürede tespit edilip, arıza giderilmektedir.

Su Kaçakları

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır ve su kaçakları konusunu biraz inceleyebiliriz. Su kaçakları tespiti nasıl yapılır, aşağıda bazı püf noktalarını, görünen yöntemleri sizinle paylaşabiliriz:

 • Bazı duvarlarda terlemeler ya da su damlaları görebilirsiniz
 • Aynı zamanda bazı duvarlarda daha büyük sızıntılar ile karşılaşabilirsiniz.
 • Üst katlardan alt katlara kabarmalar olabilir, sular akabilir.
 • Bazen ise renk değişiklikleri ve kötü kokular, görüntüler oluşabilir.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır, diyorsanız yukardaki maddeler ile aslında problemli olan bölgeleri siz de tespit edebilirsiniz. Sonuçta duvarlardaki bu tür görüntüler zaten ortada bir problem olduğunu göstermektedir. Bu problemler zaman içinde geçmez. Bu sebeple problemlere anında müdahale önemlidir. Sizin küçük sandığınız bir problem daha sonra çok daha büyüyebilir ve duvarlarınızda ciddi problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır, bu konuda bazı püf noktalarını ve böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman bazı yapmanız gereken durumları şöyle sıralayabiliriz:

 • Bu konu şaka kaldıran bir durum olmadığı için profesyonel destek almalısınız.
 • Bunun için bulunduğunuz yere en yakın olan firmadan destek alabilirsiniz. Böylece zamandan kazanmış olursunuz.
 • Mutlaka uzman bir ekipten destek almalısınız. Merdiven altı firmalar siz yoracaktır.
 • Sertifikalı çalışan firmaları tercih etmelisiniz.
 • İşinde garanti veren firmaları tercih etmelisiniz
 • Cihazlar önemlidir. Bu sebeple son teknoloji ürünü cihazları kullanan firmaları tercih etmelisiniz. Bu şekilde arızalara daha etkili müdahale edilmekte, gereksiz kırma dökme işlemleri yapılmamaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su Kaçakları ve Türleri Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Su kaçakları farklı bazı durumlardan dolayı anlaşılabilir. Bu durumlar şöyle:

 • Üst kattan bazı sızıntıları ile karşılaşabilirsiniz
 • Terlemeler görebilirsiniz
 • Duvarlarda sızıntılar görebilirsiniz
 • Su faturalarınız anlamsız bir şekilde yüksek gelmeye başlayabilir.
 • Bazı telemeler olabilir.
 • Su faturalarınız fazla gelebilir.
 • Gizli su kaçakları olabilir ve bu durum faturalarınıza yansıyabilir.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır, bu konuda sorunlu bölgenin doğru tespit edilmesi önemlidir. Görünen arızaların yanı sıra, hiç fark etmediğiniz bazı arızalar olabilir. Kendi evinizde olduğunu sandığınız bir problem, aslında başka borulardan kaynaklanabilir. Bu nedenle arızaların doğru tespiti zamandan kazanmanızı da sağlar. Bazen evde küçük testler yapabilirsiniz. Vananızı kapatın ve su saatinin dönüp dönmediğini kontrol edin. Eğer saat dönüyorsa, su kaçağı vardır. Hatta bu nedenle mutlaka faturanız da eskisinden daha fazla gelecektir. Su kaçağı tespiti nasıl yapılır, bu konuda yardım almalısınız.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır, diyorsanız doğru firmayı bulmalı ve bu firmadan destek almalısınız. Doğru firma demek güvenilir hizmet veren kadrosu sağlam firma demektir bazen bu gibi durumlar çok basit gelse de, müdahale edilmediği zaman sorunlu bölge daha çok problem oluşturabilir. Garantili iş yapan şirketler sayesinde su kaçaklarınızı daha kısa zaman içinde bulabilir gereksiz zaman kaybı ve kırılma dökülme işlemi yaşamazsınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ