Su Kaçağı Tespiti, Su Kaçağı Tespit Etme, Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yaplır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kaçak Su Kısa Zamanda Yakalanır 21 Şubat 2016

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti konusu kafanızı kurcalıyorsa bunun ilk akla gelen sebepleri ya faturanız beklediğinizden yüksek çıkmıştır ki bu durumda içten veya ince bir sızıntı vardır ya duvarlarınızda renk değişimi, hafif koku gibi bir sorun fark etmişsinizdir ya da komşunuz sizinle doğrundan irtibata geçmiştir.

Bu seçenekler daha da arttırılabilir, kombinizin su seviyesinin azalması gibi. Eğer faturanız beklediğinizden yüksek geldiyse emin olmak için yapılacak ilk iş evde ya da ofiste, nerede bu durumdan şüpheleniliyorsa, sayaçtaki değeri okumak ve ardından su kullanımını sıfıra indirmektir. Bir süre bekledikten sonra sayaçtaki değer tekrar okunduğunda eğer bir değişiklik varsa yani sayaç ilerlemeye devam ediyorsa su kaçağı var demektir. Burada eklemekte fayda var, sayacınızda da bir sorun olabilir. Bunun için yetkililerle temasa geçmekte de fayda vardır. Sular idaresi sayacınızı alıp ücretsiz tamir etmekte ve bu süre içerisinde size geçici bir sayaç temin etmektedir. Bazı durumlarda fark ettiğiniz değişiklikler kısa süreli olabilir. Bir süre oluşup sonra kayboluyor olabilir.

Su Kaçağı Tespiti

Bu sızıntının bittiği anlamına gelmemektedir. Böyle bir durumda binanın tesisatında bir sorun olup şebekeden gelen su debisi arttıkça sızıntı belirgin hâle geliyor olabilir. Diğer bir seçenek ise biraz can sıkıcıdır, özellikle kullanıldıkça sızıntı oluyorsa. Çünkü bu, sorunun kirli su tesisatını işaret ettiği anlamına gelir. Sorunun nerden kaynaklandığı, kirli su tesisatından mı, temiz su tesisatından mı, binanın tesisatından mı yoksa şebekeden mi kaynaklandığı en kısa sürede tespit edilip tamir edilmesi gerekir. Bu konuda sizin yapabilecekleriniz öncelikle sayaçtan kontrol etmek ve su sayacınızı kontrol ettirmektir. Bundan sonrası bir uzmanın ilgi alanına girmektedir. İşinin uzmanı olan ve soruna kısa zamanda kesin çözüm bulacak kişiye ya da firmaya ulaşmak dikkat edilmesi gereken önemli bir adımdır.

Su Kaçağının Tespiti Ne Kadar Önemlidir?

Su kaçağı tespiti dair ufak da olsa bir şüpheniz varsa bir an önce tespit edilmesi çok önemlidir. Bazen zaman sıkıntısından bazen maddi sıkıntıdan böyle bir durum ertelenebilmektedir. Ancak sonrasında çıkacak fatura çok daha ağır olabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte tamirat işleri hem daha kısa sürede hem de sadece kaçak olan bölgede yapılmaktadır. Daha önce de bahsedildiği gibi belirli aralıklarla ya da çok rahatsız etmeyen, kokmayan su kaçaklarının yeri tespit edilip tamir edilmesinde fayda vardır. Kaçak devam ettiği sürece tesisat dışına çıkan su binaya zarar vermeye başlar. Binanın duvarlarına sızan su binanın sağlamlığını tehdit ettiği gibi ciddi risk teşkil etmektedir.

Su Kaçağının Tespiti İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su kaçağı tespiti için şüphelendiniz ve tespit ettirmek istiyorsunuz, aklına gelebilecek ilk şey şimdi tüm evde tadilat olacak, kim bilir ne kadar zaman su sıkıntısı yaşayacağız yani hayatımızdaki düzen bozulacak endişesidir. Bu konuda haklısınız hele ki tadilat ya da tamirat konularında sorun yaşamışlığınız varsa bu şekilde düşünmeniz çok doğal. Böyle bir durum yaşamamak için güzel bir araştırma yapmanızda fayda vardır. İnternet bu konuda, birçok konuda olduğu gibi, bir sürü seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler arasından işini bilerek, temiz, hızlı yapacak ve kesin çözüm getirecek bir firma bulmak için zaman harcamanız iyi olur. Firmalarla temasa geçip içinize sinen bir yere bu işi yaptırmak sizin sorumluluğunuzdadır. Firmaların sitelerine girdiğinizde güzel, anlaşılır açıklamalar bulmak da günümüzde kolaydır. Firma yetkilileri sizinle çok hızlı şekilde temasa geçerek sorunun ne olduğu, nasıl tespit edildiği, ne zaman gelebilecekleri konusunda da yardımcı olabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ