Su Kaçağı Tespit Dedektörü - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Tespit Dedektörü 14 Aralık 2015

Su Kaçağı Tespit Dedektörü

Su kaçağını tespit etmenin en güvenilir yollarından biri olan su kaçağı tespit dedektörü ile su kaçakları dakikalar içerisinde tespit edilebilmektedir. Bu kaçakların sebebi, atık su borusu içerisinde oluşabilecek herhangi bir çatlama veya tıkanma olabilir. Bu arızaları anlayabilmek için, pimaşın içini görmek gerekmektedir. Su kaçağı tespit dedektörü, kameralı veya sesli iki türü olan, kafasında ışık olan ve elle itilip boruda ilerleme yapılarak su kaçağını tespit eden bir cihazdır. Dedektörü istediğimiz kadar ileri sürerek borudaki sorunu tespit edebiliriz. Elbette ki, istenilen kalitede görülebilmesi için de cihazın kaliteli olması şartı aranır. Doğru kamera veya doğru cihaz kullanılmazsa tespit mümkün olmayabilir.

Bu tür cihazların termal kameralı olanları da bulunur. Bu cihaz da dedektör görevi görüp nemli bölgede gezilerek, termal akımı görmemizi sağlar. Bu cihazlar sıcaklık algılayabilirler ve bir fark varsa ekranda farklı renkler göstererek bizi bilgilendirir. Özellikle su kaçağı bulmak için üretilmemiş olmasına rağmen bu konuda da yardımı dokunmaktadır. Su kaçağını tespit etmek için tesisata sıcak su verildiği zaman bu kamera yardımı ile boruların yeri görülebilir. Tesisata verilen sıcak su, boruları ısıttıkça yayılan ısı borunun etrafını ekranda komple kırmızı gösterir. Ancak, bu sırada kaçak olan yerden dışarı su sızacağından termal kamera bu alanda bir yayılma görür. Bu şekilde, kaçağın olduğu bölge gözle görülmüş olur. Bu işlem diğer cihazların kullanımına göre uzun süren bir işlemdir. Üstelik, termal ısı yardımıyla tespit yapan cihazlar sadece büyük bir alanı gösterdiğinden, nokta tespit yapabilmek bu cihaz ile mümkün olmayabilir.

SU KAÇAĞI TESPİT DEDEKTÖRÜ TÜRLERİ

  1. Kameralı su kaçağı tespit cihazı
  2. Kameralı pis su tespit dedektörü
  3. Sesli tespit dedektörü
  4. Termal ısı yardımıyla tespit eden cihazlar

Her bir cihaz türü farklı sorunlar için uygundur fakat her sorunu en doğru şekilde çözebilecek doğru cihazı arıyorsanız en iyi olan su kaçağı tespit dedektörü, hem kameralı hem sesli olan cihazlardır. Bu tür bir cihaz, kaliteli olduğu müddetçe size en doğru sonucu verecektir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ