Su Kaçağı Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Tamiri 4 Ocak 2016

Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağı tamiri kameralı su arıza tespiti yöntemlerinin gelişmiş teknik ve araçları sayesinde su kaçağı tamirleri eskiden olduğu gibi büyük sorunlar halinde gelmemektedir. Eskiden su kaçağının nereden kaynalandığının anlaşılması oldukça zor ve zahmetli bir işlemdi. Tesisatçılar, su kaçağının olduğu bölgeleri kırarak, su kaçağına sebep olan bölgeleri ve durumları tespit etmek zorundaydılar. Bu işlemler oldukça uzun sürüyorlardı ve çalışma bölgesi bir inşaat alanına benziyordu. İşlemler son derece sağlıksız ve kullanışsızdı. Onarım bittikten sonra bile ev ve iş yeri sahipleri için ciddi sorunlar devam ediyor, tadilat bölgesinde yapılması gereken onlarımla fazladan masraflara da sebep oluyordu. Modern yöntemlerin gelişmesiyle su kaçağının tespiti ve tamiri son derece pratik yöntelerle yapılabilir hale geldi. Su kaçağı tamiri kameralı su arıza tespiti işlemleri kullanılabilen yöntemler şöyle listelenebilir;

  • Termal görüntüleme yöntemi
  • Kameralı görüntüleme yöntemi
  • Akustik dinleme yöntemi
  • Nem takip yöntemi
  • Basınç izleme yöntemi
  • Boyalı su yöntemi

Su kaçağının kaynağını bulmak için kullanılan bu yöntemlerin içinde en pratik ve keskin olanı, kameralı görüntüleme yöntemidir. Kameralı görüntüleme yöntemi, gider ağzından boruya uzatılan bir kamera ile atık su borusunun tam ve net bir görüntüsünü alır. Böylece atık su borusu içindeki çatlakların, kırıklıların, göçmelerin ve tıkanıklıkların görüntülenmesi mümkün olur. Arızaya sebep olan etkenlerle ilgili tam ve esiksiz bilgi sağlanır. Su kaçağı tamiri kameralı arıza tespiti tekniği ile su kaçağı problemlerinde arızaya sebep olan bölgenin saptanması için hiçbir kırma işleminin yapılmasına gerek yoktur. Eğer kamaralı görüntüleme yönteminin sonunda boruda tıkanıklığı olduğu tespit edilirse tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklığa sebep olan maddeler kolaylıkla parçalabilir.

Su kaçaları genellikle gider borusundaki kırık ve çatlalar nedeniyle oluşmaktadır. Kırık ve çatlaların onarılması için kullanılan kapatıcı özellikli kimyasallar, oldukça pratik bir onarım imkanı sağlamaktadır. Kimyasalın kullanımından önce tesisat sisteminde basınç ölçümü yapılmalıdır. Ardından kimyasal borulara boşaltılara, tesisat içinde dolaşımı sağlanır. Kapatıcı özellikli kimyasal madde havayla temas ettiğinde sertleşerek bölgeye yapışmaktadır. Tesisat içinde kırık ve çatlaklar üzerinde havayla temas ettiğinde, kırık ve çatlaların kapanmasını sağlar. Kimyasalın kullanımı, ileridek olaşabilecek su sızıntılarını da önleyecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ