Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır? 8 Ekim 2015

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Geçmişten günümüze kadar gelen bir sorun olan su kaçağı, şikayet oranında eksilme olmayan ve en çok alınan yarımların başında gelmektedir. Bunların sebepleri konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılsa dahi tesisat sisteminden kaynaklanan problemler gün geçtikçe artmaktadır. Ustaların işini iyi yapmaması nedeniyle bu sıkıntılı süreçler de halen ülkemizde yaşanmaya devam etmektedir. Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ile ilgili kafanızda soru kalmayacak.

Su kaçağı nedir?

Su kaçakları, tesisat sistemi üzerindeki su boruları üzerinde oluşan çatlaklar ve kırıklar yüzünden içinden geçen bu yoğun su kütlesinin borular dışına taşmasıdır. Boruların dışı da duvar ve tesisat arasında kalan binadaki boşluğa denk gelmektedir. Yani duvarların ve zeminin nemlenip ıslanmasına sebep olmaktadır.

Su Kaçakları Neden Oluşur

 • Evlerde yapılan tesisat hataları yüzünden sıklıkla karşımıza çıkmaya başlayan bu su kaçakları temelde yanlış kullanımdan veya binanın yapım aşamasında kullanılan malzemenin kalitesizliğinden kaynaklanmaktadır.
 • Bunun yanında tabi ki bir binada yaşayan insanlar tarafından kullanılmasından doğan deformasyonlar da göz ardı edilmemesi gereken sebepler arasındadır.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

 • İlk olarak son periyotlarda eve gelen su faturalarını karşınıza alarak bir karşılaştırma yapın. Eğer gözünüze çarpacak kadar faturalarda yükselme varsa, sizin kullanımız artmadığı halde yükselme fark ettiyseniz su kaçaklarından şüphelenebilirsiniz.
 • Bunun yanında lavabolar kullanımdayken suyun gidişinde bir huzursuzluk varsa, yani giderlerden rahatlıkla su akıp gidemiyorsa yine aklınıza su kaçakları gelmelidir.
 • Su kaçaklarının oluştuğunun sinyallerinin verildiğini gösteren bir diğer işaret ise su borularından gelen tuhaf seslerdir.
 • Bu tip sorunlar ve aksaklıklardan şüphelenirseniz ve aklınıza su kaçağı şüphesi düşerse hemen su vanası testini uygulayabilirsiniz. Bu işlem için ilk olarak evin tüm su vanalarını kapatarak eve su gelmesini engellemelisiniz. Hemen ardından da göstergeleri kontrol edin. Eğer hala bir ilerleme söz konusuysa hiç beklemeden bir ustayı evinize çağırmalısınız. Çünkü evinizde çok büyük ihtimalle su kaçağı oluşmuş demektir.

Evimde Su Kaçağı Varsa Ne Yapmalıyım

 • Su kaçakları sizin evde halledebileceğiniz kadar basit bir olay değildir.
 • Mutlaka uzmanlar tarafından kontrol edilmesi gereken bir durum olduğunu Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır aşamasında anlamış olmalısınız.
 • Sizin evde yapabileceğiniz ilk önlem vanaları kapatarak ustaları beklemek olmalıdır.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır konusunda işinin ehli olan ustaları nereden bulacağım?

 • Bu konuda ülkemizde son derece yayılmış ve hizmet ağlarını genişletmiş bir yapı ve firma grubu kurulmuş bulunmaktadır.
 • Her şeyden önce en önemlisi bu tesisat ustaları Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır aşamasında bilgili olan ve bu konuda uzman ünvanını kazanmış kişilerdir.
 • Uzman diyoruz çünkü Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır konusunda sadece bu alana özel olarak düzenelen eğitimlere ve kurslara katılmışlardır ve sonunda da başarılı olduklarına dair sertifika ile ödüllendirilmişlerdir.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır aşamasında yardımcı olacak bu ustalar nasıl bir süreç takip ediyorlar?

 1. İlk olarak evinize gelerek özel teknolojik tespit araçları ile su kaçağının nerede olduğunu buluyorlar.
 2. Hemen ardından yine sizin isteğiniz doğrultusunda yine son model ve otomatik aletler ile onarım işlemlerine başlamaktadırlar. Bu süreçte kesinlikle eski dönemlerdeki gibi yıkıp dökme yöntemlerini kullanmamaktadırlar.
 3. Hem de tüm yaptıkları en ufak işlemler için bile 1 yıllık servis garantisi sunmaktadırlar.
 4. Bunun yanında hiçbir müşterisini üzmemek ve en çok önem verdikleri konu müşteri memnuniyeti olduğu için fiyatlar da gayet makul bir şekilde beklenmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ