Su Kaçağı Bulmada Tespit Yolları - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Bulmada Tespit Yolları 14 Aralık 2015

Su Kaçağı Bulmada Tespit Yolları

Evlerde veya işyerlerinde oluşan su kaçakları için pek çok su kaçağı bulma yöntemi vardır. Su kaçağı bulma işlemini evinizde kendiniz yapacağınız gibi tesisatçı çağırarak da direk sonuca ulaşabilirsiniz. Çünkü, bu konuda herhangi bir bilginiz ya da su kaçağı tespit cihazınız yoksa bu işlemi kendi kendinize yapmak size zaman kaybı yaşatabilir. En basitinden, güvenilir bir tesisatçı çağırdığınızda onların kullandığı cihazlar su kaçağını kısa bir süre içinde bulup sorunun ne olduğunu açığa kavuşturabilirler. Sorunun ne olduğu bulunduktan sonra onarımı daha kolaydır.

TESPİT YOLLARI

Su kaçağını bulabilmek için artık fayansları kırmadan önce başvurulabilecek pek çok yöntem vardır. Örneğin;

  1. Su kaçağı tespit dedektörleri
  2. Boyalı su verme yöntemi
  3. Borulara sıcak su verme yöntemi
  4. Termal ısı takip ederek bulma yöntemi
  5. Sesleri takip ederek bulma yöntemi
  6. Kırarak bulmaya çalışma yöntemi

Görüldüğü üzere, bu tespit yollarının hepsi ayrı bir sorun için doğru sonuca ulaştırır. Örneğin, sesleri takip ederek su kaçağı bulma yöntemi en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Çünkü, cihazın özelliği, akustik denilen ve insan kulağının duyamayacağı kadar hassas sesleri algılayabilmesidir. Teknisyen ise, cihaza bağlı özel bir kulaklık sayesinde suyun kaçak esnasında çıkardığı sesi dinler. Cihaz üzerindeki bar kısmı, sızıntı sesi ile paralel çalışır ve cihazın ekranı üzerindeki büyük rakamlı gösterge mikrofonun o anda bulduğu kaçağın sesini gösterir. Ekranın alt kısmında bulunan küçük rakamlı gösterge ise, kaçağın üzerinden geçildiyse bir önceki yerin şu anda dinlenen yerden daha gürültülü olduğunu belirtir.

Su kaçağı bulma uygulaması hassas bir işlemdir ve sabır gerektirir. Gerekli sabır ve tecrübe su kaçağı tespitini başarıyla sonuca ulaştırır. Eskiye nazaran, tahmini sonuçlar yerine artık daha kesin ve nokta atışı ile sorunu bulan yöntemler vardır. Tabi ki bu bahsettiğimiz işlemler için çağrılan tesisatçı da işinin ehli olmalıdır ve ev halkına maddi ve manevi her yönden, en kısa sürede hizmet vermeye çalışmalıdır. Su kaçağı ne kadar çabuk bulunursa su kaçağının önüne geçip onu onarmak da bir o kadar hızlı olur.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ