Su Kaçağı Bulma Cihazı Tespiti,Su Kaçağı Bulma Cihazı - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Bulma Cihazı Tespiti 23 Mart 2016

Su Kaçağı Bulma Cihazı Tespiti

Su kaçağı bulma cihazı ile su kaçağı sorununuz henüz sızıntı halindeyken bile tespit edilebilir. Aslında sorununuz henüz küçükken fark etmeniz evinizin veya iş yerinizin sızıntı bulunan yerinden çıkan suların başka başka bölgelere zarar vermesinin önüne geçebilir. Kaçağı ne kadar kısa sürede fark ederseniz suyun zarar verme süresini de azaltmış olursunuz. Su kaçağı bulma cihazı için genel olarak akustik dinleme ile kaçağın yeri tespit edilir.

Fakat son teknolojik imkanlar sayesinde termal kamera yardımı ile robotlar kaçağın yerini daha hızlı şekilde bulur. Aynı zamanda termal kameralı cihazlar tespitin zor olduğu geniş alanlarda kullanım için geliştirilmiş cihazdır. Bu cihaz her şeyde olduğu gibi insanoğlunun ihtiyaçları üzerine üretilmiştir. Çünkü zamanında tesisattaki en büyük problem su kaçak veya sızıntıları idi. Sızıntı küçük iken tespit edilmesi zordu ve fark edilmesi zaman alıyordu. Fark edilmesi için bir bölgede ıslaklık, nem ve ya rutubet olması gerekliydi. Bu şekilde kaçak fark edilirdi ama kaçağın olduğu yerin bulunması için ilk önce ıslak bölge kırılırdı.

Genelde kaçak ıslak bölgede olmadığından kaçağın bulunabilmesi için diğer bölgelerde kırılıp dökülürdü. Bu hem zahmetli hem de çok masraflı bir işti. Bunun farkına varan mühendisler bir cihaz geliştirdiler bu cihazla suyun sızıntısının olduğu yeri dinleyebilme ve kırıp yıkmadan olumlu sonuca vardıklarını fark ettiler. Yani sızıntı duvarda ise duvar yıkılmadan sızıntı yeri bulunur oldu. Bunu sadece gelen su sesinden ve şiddetinden fark ettiler. Sonuç olarak cihaz insanlığın hizmetine sunuldu ve çok yaygın şekilde kullanılmaya başlandı. Globalleşen dünyada teknolojik gelişmeler su kaçağı bulma cihazının gelişmesine de katkıda bulundu. Kameralı robotlar ile daha uzaktaki sızıntı daha kolay ve hızlı şekilde bulunur hale geldi.

Su Kaçağı Bulma Cihazı Tespiti

Su Kaçağı Bulma Cihazı İçeriği

Su kaçağı bulma cihazı nın standart aksesuarları vardır. Bu aksesuarlar her cihazda bulunması gereken kullanışlı parçalarla birlikte ürünün pazarlamasına ait olan detaylarla bezelidir. Termal kameralı bir cihazın içeriğinde batarya, güç kaynağı, hafıza kartı, el askısı, USB kablo, video kablosu, yazılım CD’si, kart adaptörü, lens kapağı, sert bir taşıma çantası, sertifikaları, kullanım kılavuzu ve diğer dokümanları bulunur. Cihaz bir kg dan daha hafiftir. Kamerası için ayrı şarj aleti vardır ve kullanılmadığında otomatik olarak kendini kapatır. Şarj edilebilir pillerle çalışır. Genelde 3,5 inç dokunmatik ekrana sahiptir. Ses, görüntü, dolaşım ve odaklanma gibi ayarları manüel olarak yapılır fakat lazer işaretleyicisi otomatiktir. Hafıza kartı megabaytı değişiklik gösterir. Tarih ve zaman ayarlanabilir konumdadır. Tabii ki cihazın içeriği kadar işlevininde çok önemli olduğu düşünülürse bu işi meslek edinmiş herkes için kullanımı kolaydır.

 Su kaçağı bulma cihazı ile evlerin kalitesinden ödün vermeden ve kesinlikle sızıntılardan veya oluşan diğer çatlaklardan kurtulabilmek için akustik ve termal kameralı cihazların birlikte kullanılması gerekir. İki cihazında tam performans göstermesi ile başka sorunlar oluşmuş mu oluşmamış mı kontrol edilir. Çünkü sızıntıyı insanlar suları kapalıyken su saatinin döndüğünü fark edince ya da başka yerden dışarı sızan suyun gözle görünür hale gelmesi ile fark ederler. Bunları fark edene kadar su bina içine çok zarar vermiş başka çatlaklar oluşturmuş olabilir. Bu yüzden akustik ve kameralı cihazı kullanan profesyonel bir ekip tüm sorunları büyümeden çözer ve oluşmuş sorunlardan sizi kısa surede kurtarır. Bu cihazları kullananların cihazlar hakkında gerekli bilgi ve deneyime sahip olmaları gerekir. Yapılacak küçük bir hata daha büyük sorunlara yol açabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ