Su Kaçağı Bulma Cihazı,Su Kaçağı Su Sızıntısı Bulmada Cihazlar - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Su Sızıntısı Bulmada Cihazlar 23 Mart 2016

Su kaçağı bulma cihazı ile eskiden kaçak bulmak için kullanılan tüm yollar geçmişte kaldı. Firmaların ithal ettiği gelişmiş makine veya cihaz yöntemleri ile su sızıntıları insanların hayatını olumsuz şekilde etkilememektedir. Temiz su veya atık su borularında oluşacak problemlerin ilk nedeni bina yapımında kullanılan malzemelerin kalitesizliğinden kaynaklanmaktadır.

Yani bina yapım halindeyken işçilerin ve kullandıkları boru kalitesinin iyi olması gerekir. Aksi takdirde duvarlarda kabarma, boya atmaları, rutubetten kaynaklanan kararmalar ortaya çıkar, fayans araları kararır ve bina içten içe bozulur. Eğer bu tarz durumlarla karşı karşıyaysanız sorun büyümeden binanız veya eviniz için su kaçağı bulma cihazı hakkında deneyime sahip olan firmalara başvurmakta gecikmemeniz gerekir. Binaların yapım aşamasından kullanım aşamasına kadar hatta kullanıldıktan sonra bile tesisatınızın kalitesinden emin değilseniz gerekli kontroller yaptırılabilir. Sadece kaçak durumlarında başvurulan firmalara hiç değilse sızıntı fark edildiği anda, sızıntı bulunduğu boruyu fazla aşındırmadan ve bu eylem kaçağa dönüşmeden önce müdahale edilmesi gerekir. Su kaçağı bulma cihazı ile sorunsuz bir tespit için başvurulan firma çalışanlarının tecrübesi kullandığı cihazın kalitesi kadar önemlidir.

Su Kaçağı Bulma Cihazı

Su Kaçağı Bulma Cihazı ile Su Kaçağı Tesisat Kontrolü

Su kaçağı bulma cihazı ile tesisatçıların ve ev sahiplerinin korkulu rüyası olan temiz su borularından sızan suların vereceği zarar ve uğraş yüzde ona indirgendi. Avrupa’dan Türkiye pazarına giren kameralı cihazlar ile sorunlar çabucak ve kökten hallediliyor. Üstelik nokta şeklinde sızıntının olduğu yer tespit edilip sadece o bölge kırılarak borular onarılıyor. Daha sonra da kırılan yer kapatılıp birkaç dakika içinde sanki hiçbir şey olmamış gibi hayat kaldığı yerden devam ediyor.

Bu onarımı takip eden süreci su kaçağı olup olmadığını kontrol etmek amacıyla ulaştığınız firmanın size bir tesisatçı göndermesiyle başlar. Sonra gelen tesisatçı bir takım testler yaparak su kaçağı için analiz sonuçları çıkarır, bu sonuçlar sayesinde karşılaştığı sızıntının durumuna göre hangi su kaçağı bulma cihazını kullanacağına karar verir. Temiz su kaçak kontrolü gereken durumlar için sıcak su ve soğuk su hattında basınçlı test uygular. Eğer tesisat uzun bir bölge için geçerli ise yüksek basınçlı hava testi ile tesisat kontrol edilir. Tüm bunların dışında gaz sayesinde sızdırmazlık testi de gerekliyse uygulanır. Eğer problem atık su tesisatında ise atık su kaçak problemlerinde su kaçağı bulma cihazından termal kameralı olan tercih edilir ve kamera ile gider boruları görüntülenir. Atık suyu götüren boruda bir tıkanıklık var mı diye kontrol edilir.

Eğer tıkanıklık yok ise borulardaki eğimin olması gereken derecede olup olmadığı kontrol edilir. Bunların dışında conta ve bağlantı yerleri test edilir. Problem bulunursa çözümü çok kolaydır. Temiz ve atık su kaçaklarının kontrolü dışında zemin ve kalorifer tesisatları için de ayrı ayrı testler yapılır. Fayanslar, derz araları, çatlak seramikler, küvet taşları kontrol edilir. Kalorifer için radyatör ile muslukların bağlantı yerlerine bakılır. Kombi üzerindeki göstergeler gözden geçirilir. Isıtma tesisat borularındaki sızma su kaçağı bulma cihazı ile tespit edilir.

Su kaçağı bulma cihazı ile ilgili merak ettiğiniz her şey için firmalara başvurmadan önce internet sitelerindeki görsel ve yazıya aktarılmış anlatım ve tanımlara göz atabilirsiniz. Hangi durumlar kaçağa yol açar ve ya hangi durumlarda bir firmaya başvurulması gerektiği hakkında bilgiye sahip olurunuz. Evinizde olası problemlerin kaynağını bilmeniz sizin için önemli olabilir. Fakat bir problem var ise bunu dert edinmenize gerek yoktur. Hemen deneyimli bir firmayla iletişime geçerek birkaç dakika ile problemin üstesinden gelirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ