Su Kaçağı Bulma, Su Kaçağı Bulma işlemi, Su Kaçağı Bulma nasıl yapılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Bizden Kaçamaz 21 Şubat 2016

Birçok kişinin korkulu rüyası olabilen ve farklı nedenler oluşabilen su kaçakları için alternatif su kaçağı bulma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Su kaçağı bulma çabalarına girmenize sebep olabilecek sebeplerin bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Temiz su şebekelerinin sebep olduğu sorunlar
  2. Kalorifer borularından kaynaklanan sıkıntılar
  3. Atık su gider borularında tıkanma
  4. Yağmur su borularında tıkanma

Gibi sorunlar nedeni can sıkıcı su kaçağı bulma çözümleri arayabilirsiniz. Su kaçağı ihmal edildiğinde binaları içten içe çürüterek daha büyük sorunlara yol açabilecek bir problem olabilir. Su kaçağı bulma için sorunu tespit ettikten hemen sonra işinin ustası olan ve su tesisatçılığında profestonellik kazanmış kişilerden yardım almanız gerikir. Çeşitli sebeplerden kaynaklanabilen su kaçağı bulma için belirtileri dikkatle inceleyerek sorunun kaynağını tespit etmelisiniz. Örneğin; duvarda terleme, nemlenme, su sızıntısı, duvarda su kabarcıklarının oluşması gibi sebepler önemli bir su kaçağı sorunun habercisi olabilir. Bu su kaçağı sizden kaynaklı olmasa bile, üst katınızdan kaynaklı ve size de büyük zararı dokunacak bir su kaçağı sorunu olabilir.

Üst Kattan Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma, oluşan su sızıntılarının neden olduğu tavan sorunları vb sorunlar, özellikle su tesisatı eski olan binalarda sıkça yaşanan durumlardan biri. Daha banyo duvarlarında oluşan bu sızınıtının sebebinin üst katınızın gider borusundaki pis su olduğunu bilmek fazlaca can sıkıcı olabilir. Üst kattan kaynaklanan bu su akıntısının sizin banyonuzda yaratacağı sorunlar; küvetinizin kırılması, fayanslarınızın kırılıp yeniden yapılması, gider borularınızın tamamen değiştirilmesi gibi beklenmeyen masraflara ve iş yüküne sebep olabilir. Bu nedenle sorun nereden kaynaklanırsa kaynaklansın zamanında su kaçağı bulma oldukça önemlidir.

Su Kaçağı Bulma

 

Teknoloji İle Su Kaçak Bulma

Bazen alınan yanlış bir önlem ve izlenen hatalı su kaçağı bulma yöntemleri evinizi inşaata döndürebilir. Tüm duvar boyalarınızın dökülmesine, duvarda lekenlenmelere ce içten çürümeye sebep olan su kaçağı bulma için gelişen teknolojiden ve su kaçağı bulma için garantili tespit sağlayan ustalardan akıl alarak faydalanmak gerekir. Aksi halde önemsemediğiniz ve yanlış işlemler uygulayarak önüne geçmeye çalıştığınız su kaçağı sorunu binayı telafisi zor olan sıkıntılara itebilir ve su paranızı başedilemeyecek rakamlara çıkarabilir. Su kaçağı bulma için, tüm duvarları ve boruları kırma, su kaçağı ararken daha büyük zararlar açma gibi işlemler çok eskide kaldı.

Su Kaçağı Bulma işlemi

Artık profesyonel ekiplerle çalışan firmalar ve gelişmiş teknoloji ile üretilen aletler ile su kaçağı bulma işlemleri daha kısa sürede ve kolayca yapılabiliyor. Eğer binanın iç sıva izalasyonu iyi ve güçlüyse, su kaçağı bulma kolay bir iş olmayabilir. Çünkü su kaçağı binanın iç kısmından ilerleyerek, hiç beklemediğiniz ve başa çıkamayacağınız bir noktadan çıkabilir. Bunun tespiti için tüm vanaları kapatın ve su saatinize bakın,eğer su saatiniz dönüyürsa bu su tesisatınızdaki kaçağın göstergesidir. Yani su kaçağı bulma için hemen harekete geçmeniz gerekir.

Oluşan su kaçağını kolayca tespit etmek için gereksiz masraflar açmanıza ve zahmetli işlerle uğraşmanıza gerek yok. Bu sorunu; uzman bir kadro ile kameralı su kaçağı tespit cihazları kullanarak, su kaçağı tespiti yapan firmalar ile ekstra masraflar olmadan çözümleyebilirsiniz. Evinizde bir su kaçağı fark ettikten sonra, kırıp dökmek, eski usul işlemlerle kendinize daha büyük sıkıntılar yaratmak yerine; profesyonel tesisat çözümleri üreten firmalarla iletişime geçerek daha kısa sürede daha ekonomik koşullarla su kaçağı sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Ertelenen ve yanlış müdahale edilen su kaçakları büyüyerek daha büyük sorunlara vesile olabilir. Erken fark etmek ve önlem almak bu açıdan önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ