Su Kaçağı, Su Kaçağı Firması, Su Kaçağı Firmaları - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tespit Su Kaçağı Hizmeti 15 Mart 2016

Su sızıntısı bir diğer adıyla su kaçağı, bina duvarlarının nemden dolayı ömrünü kısaltmaktadır. Bunun yanında hane yaşayanlarının da su gibi doğal ihtiyaçlarını bir müddet giderememesine ve haliyle yaşamın kısa bir müddet olsa da felce dönüşmesine neden olabilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Hizmeti

Su kaçağı başlangıcıyla felce dönüşen hayatı, onarım ve tadilat sırası ve sonrasında da nokta atışı yaptıracak çözümlerle akıllıca davranmak gerekmektedir. Eski ve gelenekselleşmiş yollarla evin tuvalet, banyo ve mutfak su tesisatının geçtiği boru ve giderleri kırarak evi inşaat alanına çevirmek, hem maddi hem manevi zararlara sebep olabilmektedir. Bazen öyle yanlış ve acemi adımlar atılmaktaki, evin ve hatta alt dairelerinin tüm tesisat devir daimi zarar görmekte ve eve baştan aşağı yeni tesisat döşenmek zorunda kalabilir. Bu durumda hane hiçbir suretle suyu kullanamamakta ve ev tam bir şantiyeye dönüşmektedir. Bu ve bunun gibi sorunların önüne geçmek için sızıntı belirtileri ardından uzman ekipler bildirilmelidir. Bu kişilerde ilgili haneye gelerek gerekli çalışmaları sürdürmelidirler. İşinde titiz çalışmayı ilke edinen bu kimseler, günümüz şartlarına uygun gayet modern ve teknolojik aletlerle bu çalışmayı daha fazla karmaşaya dönüştürmeden yerinde tespit edebilmektedirler.

Peki, daha detaylı irdeleyecek olursak su kaçağı en hızlı ve en iyi şekilde nasıl tespit edilir? Bu sorunun yanıtı uzman kişilerce, eski yöntemlerden uzak tamamen teknolojik aletlerle yapılmaktadır. Kamera ile su kaçağı tespiti, Türkiye de son yıllarda artış gösteren ve kangren olan su kaçağı sorununu çok hızlı ve acil bir biçimde çözebilmektedir. Kamera ile su kaçağı tespiti; uzman kişilerin su kaçağının muhtemel olduğu düşünülen yerlere tesisat borularının  yüksek basınç altında sinyal aramayla başlar. Bölgeyi kamera, batarya, detektör ve hoparlörden oluşan sistemsel araçla dinlemeye ve izlemeye alır. Olası makro mini diyebileceğimiz bir büyüklükteki ses ve görüntü anında sistem ekranına kamera vasıtasıyla düşürülür ve kaydedilir. İlgisiz ses ve görüntüler aranan sinyallerden arındırılarak ara belleğe atılır. Su sızıntısının varlığına işaret eden ses ve görüntüler ise asıl belleğe kaydedilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ