Su Faturası Yüksek Geldi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Faturası Yüksek Geldi 24 Ekim 2015

Su Faturası Yüksek Geldi

Son birkaç aydır su faturası yüksek geldi. Fakat bu yüksek su faturasının sebebi ne olabilir diye kafa yoruyorsanız bunun sebebi su kaçağı problemidir. Su kaçaklarını normalde insanlar duvar yüzeyine çıkmadan anlamazlar. Su kaçakları duvarların yüzeyinde su birikintisi oluştururlar. Damlama veya nemlenme şeklinde olan bu su birikintileri kimi zaman da alt kat dairenin tavanında oluşur. Fakat su kaçakları bu kadar belirginlik kazanmadan önce de zarar vermeye başlar. Tesisat borusunda oluşan su kaçak alanı önce suyu damlatmaya başlar. Bu damlatmalar giderek hızlanır ve sızıntı halini alır. Sızıntılar duvarların içinde birikinti oluşturur ve bu su birikintileri bir süre sonra yüzeye çıkar. Su faturası yüksek geldi çünkü tesisat sisteminde kaçak var. Su kaçaklarında kullanım yapılmayan suların da bedelleri faturaya eklenmektedir. Bu yüzden de bu ay ve önlem alınmayan her su faturası yüksek geldi derdi ile cebelleşebilirsiniz. Bu sorundan en karlı şekilde kurtulmak için cihaz kullanımı olan bir tesisat firmasından hizmet almak gerekir.

  • Su faturası yüksek geldi ve cihaz kullanımı ile su kaçağı tespiti ve onarımı işlemleri için cihaz kullanımı olan bir firmaya başvurdunuz. Bu tesisat firmaları su kaçaklarının tespitinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri ile su kaçağı onarım kimyasalı kullanırlar.
  • Yapının içindeki tüm tesisat noktaları dinleme cihazları ile dinlenir ve su kaçak alanları bulunur. Bulunan bu su kaçak bölgelerinin kameralı görüntüleme sistemleri ile hasarları görüntülenir ve ne kadar kimyasal ilaç uygulanacağı belirlenir.
  • Bu işlemler belirlendikten sonra kimyasal ilaçlar boruların içlerine sıkılır. Boruların içlerinde tam bir koruma oluşturacak olan kimyasal ilaçlar var olan sorunları yok ettiği gibi sonradan oluşacak sorunları da önleyecek böylece de su faturası yüksek geldi sorunu ortadan kalkacaktır.
Su Faturası Yüksek Geldi

Su Faturası Yüksek Geldi

Su Faturalarının Yüksek Gelmesinin Ana Sebebi Su Kaçağı Problemidir

Su faturası yüksek geldi ve siz de cihaz kullanımı olmayan bir tesisat firması ile çalışma kararı aldınız. Bu tür tesisat firmaları son derece kalitesiz işlemler uygulayacağından dolayı su faturası yüksek geldi sorununu bir süre daha çekebilirsiniz. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları su kaçaklarının bulunması için duvarlarda kırma yaparlar. Bu kırma işlemleri ise su faturası yüksek geldi sorunundan biraz daha yüksek tamirat maliyetlerine neden olacaktır. Üstelik su kaçak alanları net bulunamayacak, tesisat tamiratları günlerce sürecek, bu uzun süre zarfında su tesisatı kullanılamayacak ve tüm evin içinde inşaat alanları oluşturulacak. Bu kadar zahmetli işlemlerden sonra ay sonunda yine su faturası yüksek geldi sorunu ile karşılaşılacak. Bu şekilde kötü bir sürprizle karşılaşmamak için kesinlikle cihaz kullanımı olan tesisat firmaları tercih edilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ