Su Faturası Çok Geldi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Faturası Çok Geldi 21 Eylül 2015

Su Faturası Çok Geldi

Su faturasının çok gelmesi sadece su sızıntısı olan hanelerde olmaktadır. Çünkü Yapının tesisat sisteminde su sızıntısı varsa eğer, kullanmadığınız sular için de su faturasına yansıyan kullanım miktarlarını ödersiniz. Su sızıntısı birden bire ortaya çıkan bir durum değildir. Kendi belli etmesi aylar sürebilir. Fakat bu uzun süre zarfında ise duvarlar içinde su sızıntıları başlamış demektir. Bu durumda da 24 saat su harcaması görünmektedir. Bu durumun anlaşılması için tesisat sistemleri üzerinde basit bir işlem yapmanız gerekir. Bu işlem neticesinde su kaçağı olup olmadığını anlayarak gerekli önlemleri almış olursunuz. Yüksek su faturalarından da kurtulmuş olursunuz. Yapının tesisat sistemlerinde kaçak olup olmadığını anlamak için ilk işlem olarak hane içindeki tüm su kullanımı kesin. Musluklar damlatmasın ve sifonlarda sular kalmasın. Su saatlerini sıkıca kapatın. Kesinlikle vanalarda boşluk kalmasın iyice kapandığından emin olun. Su saati üzerinde bazı rakamlar vardır. Bu rakamlar su kullanım miktarını gösterirler. Kullanılan su miktarına göre de faturalar gelir. Burada yazan su kullanım miktarını unutmayın veya bir kenara not edin. Uzun bir süre hane içinde su kullanımı yapmayın. Saat üzerindeki kullanım miktarına bakın. İlk gördüğünüz rakamlar ile su kullanmadığınız halde bu rakamlarda değişme olmuşsa yapının içinde su kaçağı var demektir. Bunun için direkt olarak su kaçağı bulma hizmetlerinden yararlanın. Fakat su kaçağı bulacak olan firmanın kesinlikle cihazlı ve makineli hizmet veren firma olmasını dikkat edin. Çünkü artık tıkanıklık açma, kanal açma hatta petek yıkama dahil her türlü tesisat arızası cihazlarla yapılmaktadır.

  • Su kaçağının bulunmasında cihazlı hizmet veren firma, tüm tesisat noktalarında akustik dinleme cihazları ile dinleme yapacak ve su kaçağının borunun hangi bölgesinde olduğunu bulacaktır.
  • Bulunan bu bölgelere ise kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek hem hasarın boyutları görülecek hem de nasıl bir işlem uygulanacağı belirlenecektir.
  • Profesyonel tesisat firmaları bu sistemleri sadece su kaçağı bulma işlemlerinde değil; tıkanıklık açma ve kanal açma işlemlerinde de kullanmaktadır.
  • Bu şekilde yapılan tamiratlarda yapılarda asla kırma dökme işlemi olmamakta ve yapılan işlemler maliyet açısından düşük olmaktadır.
Su Faturası Çok Geldi

Su Faturası Çok Geldi

Tesisat Teknolojileri Sayesinde Fazla Gelen Su Faturalarından Kurtulun

Cihazlı tesisat firmaları su faturası çok geldi sorununun çözümünde başvurulması gereken tek merciidir. Cihaz kullanımı olmayan bir firmadan gerekli yardım istendiğinde bu firma yardım konusunda biraz sıkıntı çıkaracaktır. Gerekli teknolojik sistemlere sahip olmayan bu tesisat firmaları su kaçağını bölgesini bulmak için kırma işlemi uygulayacaktırlar. İçinde yaşam olan bir yapının duvarlarının ve fayanslarının kırılması ise oldukça problem oluşturacaktır. Birkaç hafta sürecek olan bu tamiratlarda tesisat sistemi kullanılmadığı gibi bu süre içerisinde işçilik masrafları, kırılan yerlerin onarımı, yeni tesisat malzemelerinin kullanılması gibi birçok masraf çıkacaktır. Cihaz kullanımı olmayan firmaları sadece su kaçaklarında değil, kanal açma işlemlerinden gider borusu tıkanıklık açma işlemlerine değin her türlü tesisat probleminde kırma işlemi uygulayacaktır. Bu noktada çok doğru karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü su faturası çok geldi deyip hizmet almak istediğiniz firma bu giderleri daha da arttırabilir.

Star Tesisat firması, yetişmiş uzman ekibi ve her türlü tesisat teknolojisindeki cihaz ve makine sistemleri ile yapılardaki tesisat problemlerinde profesyonel hizmetler vermektedir. Tıkanıklık açma problemlerinde robotlar ve kamera sistemleri kullanılmaktadır. Su kaçağı bulma işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kanal açma çalışmalarında ise kameralı tıkanıklık açma robotları ile hizmet verilmektedir. Alanında uzman hizmetlere imza atan ve % 100 müşteri memnuniyeti firma politikası haline getiren Star Tesisat firması sizin de tesisat sistemlerinizdeki tüm sorunlara garantili hizmetler sunacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ