Su Borusu Deliğinin Kapanması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Borusu Deliğinin Kapanması 4 Ocak 2016

Su Borusu Deliğinin Kapanması

Su tesisatları bir an önce çözülmesi gereken problemlerdir ve su borusu deliğinin kapanması konusunda birçok çözüm üretilmiştir. Suyun insan hayatındaki önemli yeri, arızalanan su tesisatlarının bir an önce halledilmesini gerektirir. Tabi ki bu sorunu çözerken ekonomik yolları denemek istemekteyiz. Aksi halde çok fazla mali yükü de beraberinde getiren su tesisatı yapım işlemi, eğer maddi olarak yeterli değilsek gecikebilir ve küçük bir sorun daha da büyüyerek bizleri zor duruma sokar.

Su borusu deliğinin kapanması çözüm yolunu beraberinde getiren su tesisat problemlerinin genel nedenleri şunlardır:

  • Yanlışlıkla kırılan ve işlevini kaybeden musluklar
  • Su tesisatının en başta yanlış ve özensiz döşenmesi
  • Arızalı su tesisatının problemini çözeyim derken daha da kötü duruma getirmek, arızayı çözmeye çalışan görevlinin tecrübesizliğinin getirdiği zararlar
  • Yüksek basınca dayanamayan su tesisatı borularının çatlaması ya da delinmesi

Su borusu deliğinin kapanması durumuna neden olan su tesisat borularının delinmesi boruların yapı malzemesine de bağlı olabilir. Demirden ya da benzer maddeden üretilen su boruları sürekli kullanım ve aradan geçen uzun zamanın da etkisiyle kireçlenir ya da paslanır. Kireçlenip paslanan su borusu aşınarak çatlak ya da delik meydana getirebilir. Yeni üretilen ve artık her yerde ilk tercih olan plastik borular ise bazen suyun basıncına dayanamayabilir, bu sebeple çatlar ve uzun yarıklar oluşabilir. Bu plastik su borularının suyu sızdırmasının bir nedeni de, yanlış yapılan montajlardır. Deneyimi olmayan bilgisiz kişilerce düzgün yapılmayan montajlar da büyük soruna neden olabilir. Fakat bu durum kırmayı da içeren bir tamirle halledilirken, delik oluşan boru artık çok daha kolay ve masrafsız şekilde kapatılabilmektedir.

Su borusu deliğinin kapanması için kullanılan hızlı ve masrafsız yöntem, kimyasal ilaçla sorunun giderilmesi durumudur. Boruya verilen kimyasal ilaç, kısa sürede aktive olarak borudaki deliği kapatır. Bu yöntemin bir zararı yoktur hatta sorunu hızlıca çözerek bizleri fayans kırılması boru döşenmesi gibi yüklü masraflardan kurtarır. Kimyasal ilacın kapatma gücü de oldukça yüksektir ve yıllarca hiçbir sorun çıkarmadan su borusunun ilk günkü performansını vermesini sağlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ