Su Az Akıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Az Akıyor 5 Kasım 2015

Su Az Akıyor

Tesisat problemleri en sık olarak karşılaştığımız ev problemlerindendir. Özelikle armatürler (musluklar) en çok kullandığımız tesisat parçalarıdır. Sık kullanılarlar da zamnlar hasar meydana gelmesi doğal bir olaydır. Neden su az akıyor sorusunun cevaplarından biri ve en çok karşılaşılanı musuklardaki filtrelerin tıkanması sayılabilir.

Musluklarda tıkanma olasılığına karşı su az akıyor ise filtreleri değiştirin veya eski bir diş fırçasıyla temizlemeniz yeterli olacaktır. Filtreleri temizledikten sonra hala aynı problemi yaşıyorsanız ve yaşadığınız apartman eski bir apartmansa tesisatla ilgili bir problem var demektir. Bir tesisatçıyla konuşmanız gerekebilir. Tesisattaki tıkanmalar çatlaklar vs. zor tespit edilen hasarlardır ancak günümüzde son teknolojiden yararlanan tesisatçıların sayısı artmakta ve robotlar kullanarak delme işlemi yapmadan hasar tespiti yapabilmekte hatta tıkanıklıkları açabilmektedirler.

Sadece sıcak su az akıyor ise soğuk suda herhangi bir pronlem yoksa kombi kaynaklı bir probleminiz olabilir. Kombilerde de filtreler bulunmaktadır ve bu filtreler tıkanabilir. Filtrelerin tıkanmasının en büyük sebebi yüksek kireç oranlı sudur. Kombideki borular tıkanmış olabilir. Tıkanma herhangi bir sebepten olabilir, montaj esnasında içine tıkama yapacak bir parçanın kaçması veya yanlış montaj yapmakta tazyiği azaltır.

Hem sıcak hem de soğuk su az akıyor ise kombiden kaynaklanan bir problem olmadığına kanaat getirebiliriz. Tesisatla ilgil bir problem olması yüksek ihtimaldir. Böyle bir durumda evdeki diğer musluklardada aynı problemi yaşıyorsanız bir tesisatçıya gitmeniz gerekebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ