Su Akar Yolunu Star Kaçağı Bularak Düzenler - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Akar Yolunu Star Kaçağı Bularak Düzenler 21 Şubat 2016

Su Akar Yolunu Star Kaçağı Bularak Düzenler

Eski ve yeni birçok yöntem uygulanır su kaçağı tespiti yapılırken. Bu yöntemlerin her biri şüphesiz ki sonuç odaklıdır. Fakat uygulanan bu yöntemlerin bina sakinlerine verdiği ve vereceği olumsuz etkileri de göz ardı edilmemelidir.

Duyarsızca ve alt yapıyı önemsenmeyerek yapılan eski binaların çokluğu, buna mukabil inşaat sektörünün de hızla geliştiği günümüzde su kaçağı tespiti büyük önem taşıyan apayrı bir meslek dalı ve hizmet alanı olmuştur. Tam da bu noktada su kaçağından dolayı muzdarip olan bina veya daire sakinlerinin dikkat etmesi gereken önemli birkaç nokta vardır. Bu konulara kısaca değinmek isterim.

Teknolojiyi yakından takip eden, işinin ehli uzman kadroları ve teknik donanımları ile kurumsallaşmış, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmalara ulaşmaya özen gösterilmelidir. Zira doğru ve kesin olarak yapılamayan su kaçağı tespiti iler ki zamanlarda çok daha büyük sorunlara sebebiyet verecektir. Dolayısı ile talep edilen ücretten ziyade alınacak hizmetin tatmin edici olması çok daha önemlidir. Unutulmamalıdır ki, su kaçağı tespiti ve tamiri konusunda garantili sistem ile hizmet veren ciddi kurumsal firmalar bulmak gayet mümkündür. Su kaçağı tespitinin çok daha hızlı yapılabilmesi açısından, su kaçağının belirtileri de büyük önem arz eder.

Su Kaçağının Belirtileri

  1. Üst kat komşunuzun dairesinde meydana gelen bir su kaçağı, tavanınızda sarımtırak bir görünüm sağlayacak, bunun yanı sıra küflenmelere, nahoş kokulara sebep olacaktır. Bu ve benzeri durumlarda üst kat komşunuzun dairesinde su kaçağı olduğu kolaylıkla anlaşılacaktır. Aynı şey sizin ve alt komşunuz içinde geçerlidir. Böylesi bir durumda hiç zaman kaybetmeden teknik donanımlara ve uzman ekibe sahip kurumsal bir firma ile iletişime geçmelisiniz.
  2. Dairenizde su kaçağı olup olmadığını belirleyebilmek için ara sıra şu yöntemi de uygulamanızı öneririz; tüm vana ve muslukları kapatın, kapatma işleminden önce su saatinizin göstergesini not edin, musluklar kapatıldıktan sonra saat göstergesinde ki rakamlar değişiklik gösteriyor ise, dairenizde su kaçağı var demektir. Bu durumda derhal su kaçağı tespiti alanında işinin ehli bir firma ile kontak kurun.
  3. Kombinizin suyunda eksilmeler göze çarpar ise, duvarlarınızda nemden kaynaklı sararmalar ve kabarcıklar var ise kalorifer tesisatından kaynaklı su kaçağı söz konusudur. Böylesi bir durumda Kimyasal ilaçlama yöntemi uygulanarak, fazlada bir maliyeti olmayan garantili kaçak giderme yöntemi olduğunu unutmayın.

Su kaçağı tespiti yapılırken ve kaçağın giderilmesinde izlenen bazı yöntemler mevcuttur. Kısaca bunlara da değinmekte yarar görüyorum.

  1. Şebeke suyunun kontrolü
  2. Sızdırmazlık testleri
  3. Akustik dinleme
  4. Termal kameralı görüntüleme
  5. Kimyasal ilaçlama yöntemi ile kaçağın giderilmesi olarak sıralamak mümkün.

İzlenen bu yöntemler tamamen teknik bilgi içeren konular olup, işinin ehli uzman ekiplerce yapılır ise son derece masrafsız, temiz ve garantili olacaktır. Teknik cihazlar kullanılmadığı takdirde, tamamen ilkel olarak niteleyebileceğimiz kırma işlemleri ile kısa bir sürede garantili su kaçağı tespiti yapabilmek çok zordur. Buna mukabil gereksiz masrafların ve zaman kaybının oluşmasına sebebiyet vereceği de unutulmamalıdır. Dolayısı ile de, Su kaçağı tespiti ve kaçak giderme işlemleri için, teknik donanımlara sahip, uzman ekiplerden hizmet talep edilmelidir. Su kaçağı tespiti işlemleri mutlaka teknik cihazlar ile yapılmalıdır. Örneğin termal kamera ile görüntüleme ve akustik dinleme yöntemlerinde kullanılacak teknoloji ile yakından alakalı teknik donanımlar son derece önemlidir. Siz siz olun, hizmet karşılığında talep edilen ücreti ön planda tutarak, teknik donanımlara sahip olmayan, teknolojik gelişmelere gereken hassasiyeti göstermeyen firma ve tesisatçılardan hizmet talebinde bulunmayın, zira yapacağınız bu tercihin, uzun vade de size çok daha büyük sorunlar olarak dönmesi kaçınılmazdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ