Sızıntıyı Önleyen Kimyasal İlaç - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Sızıntıyı Önleyen Kimyasal İlaç 4 Ocak 2016

Sızıntıyı Önleyen Kimyasal İlaç

Kalorifer ve kombilerdeki kaçak ve sızıntıyı önleyen kimyasal ilaç kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bu uygulama çok kolay ve olabildiğince hızlı bir yöntemdir. Aynı zamanda ilacın insan sağlığına hiçbir zararı olmadığı için akla ilk gelen uygulamalardan biridir. Bilimin hayatımızı kolaylaştırdığı birçok andan biri olan bu sızıntı önleyici ilaç kısa sürede sızıntıyı önler ve kalorifer ve kombilerimizden ilk günkü verimi alabiliriz.

Sızıntıyı önleyen kimyasal ilaç şu zamanlarda kullanılmaktadır:

  • Sızıntının belirlenemediği küçük hasarlar sırasında
  • Sızıntının boyutu hem küçük hem de bulunduğu alanın zor ulaşılır olması halinde

Bizim için oldukça önemli olan kalorifer ve kombilerimizin profesyonel ekiplerce bile belirlenemediği anlarda ya da gerçekten ulaşılması zor ve kaloriferin çalışmasını etkileyebilecek riskli yerlerde kesinlikle sızıntıyı önleyici kimyasal ilaç kullanılmalıdır. Bu ilacın oldukça fazla yararı vardır. Kaloriferimizde sızıntının olduğunu kesin olarak bildiğimizde ve yapılan sızıntı testlerinin pozitif çıkması ile uygulamaya yeterli koşullar oluşmuş demektir. Ancak ne yaparsak yapalım, kaçak bazen o kadar küçüktür ki bir türlü kaçağın nerede olduğunu anlayamadığımız ve kesin olarak tespit edemediğimiz zamanlar olmaktadır. Böyle güç durumlarda sızıntıyı önleyen kimyasal ilaç kullanılmaktadır. Bu tür zorlu durumlar için üretilen bu kimyasal ilaç mutlaka bu işin ehli kimselerce uygulanmalıdır. Zira kalorifere ve kombinin yanı sıra, bilinçsiz kullanım sırasında insan sağlığına da zararlı olabilir.

Bu uygulamaya alışkın ve uygulamada usta kişiler kimyasal ilacı sızıntıya uygularken, muhakkak eldiven kullanırlar. Önlem alınarak kullanılan sızıntıyı önleyen kimyasal ilaç derhal sızıntının olduğu bölgeye ulaşarak, kaçağın olduğu bölgede içeriğinden dolayı kristalleşir. Bu oluşan, kristalleşen alan hızlı bir şekilde sızıntının nedenini ortadan kaldırdığı için sorun ortadan kalkar. Eğer ki bu kristalleşen ilaç hakkında şüpheler varsa bunlar son derece gereksizdir. Çünkü kimyasal ilaç uygulanan kalorifer ve kombilerde hiçbir problem çıkmamakta ve uzun yıllar ilk günkü performanslarını koruyabilmektedirler. Ayrıca bu ilaç söküp çıkarmayı ve ayrıntılı bir uğraşıyı da gerektirmediğinden ekstra bir masraf da çıkarmamaktadır. Bu sebeple sızıntıyı önleyen kimyasal ilaç genel olarak ilk aşamada da kullanılabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ