Sistem Koruma Kimyasalı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Sistem Koruma Kimyasalı 4 Ocak 2016

Sistem Koruma Kimyasalı

Sıhhi tesisatlarda meydana gelen kireçlenmeler, korozyon, tıkanıklıklar, tortular ve daralmalar gibi suyun doğru şekillerde akmasını engelleyen durumlara önlem olması amacıyla sistem koruma kimyasalı olarak adlandırılan bir takım sıvılar üretilmektedir.

Uzun süredir kullanılan tesisat boruları zaman içerisinde bir takım bozulmalara ve aksamalara uğrayabilmektedir.  Eski tesisat döşemelerinde ve onarımlarında günümüzdeki gelişmişlik söz konusu olmadığından dolayı sistemlerde çok sayıda arızalar meydana gelmekteydi. Özellikle kötü malzeme kullanılan veya yanlış montaj yapılan eski tesisatların uzun süre dayanması mümkün olmamaktaydı. Bu açıdan sistem koruma kimyasalı;

  • Sıhhi tesisatın oluşabilecek korozyon ve kireçlenme gibi reaksiyonlara karşı daha dayanıklı olmasını
  • Karmaşık ve büyük tesisat sistemlerinin uzun süre dayanmasını
  • Tıkanıklıkların ve tortuların oluşmasını uzun süre engelleyerek atık suların bina dışına güvenle atılmasını

sağlayarak büyük ihtiyaca karşılık gelmektedir. Ancak bu kimyasalların sorun oluştuktan sonra uygulanıp çok iyi neticeler vermesi beklenmemelidir. Söz konusu sıvıları önlem almak amacıyla kullanmak gerekmektedir. Böylece sıhhi tesisatın potansiyel her türlü sorun karşısında dayanıklılık kazanarak daha uzun ömürlü olması sağlanabilecektir.

Bu kimyasallar özellikle kombi ve radyatör temizliklerinde kullanılmaktadır. Bunun dışında diğer tesisat alanları için uygun özelliklerde üretilen farklı kimyasal sıvılarda elbette bulunmaktadır. Kimyasal sıvılar belirli bir miktar su ile birlikte sorunlu tesisat içerisine ilave edilerek uygulanmaktadır. Uygulama şeklinin basit olması yeri geldiğinde uzman tesisatçı yardımına gerek kalmaksızın herkes tarafından kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Bunun yanında sistem koruma kimyasalı içeriği bakımından insan sağlığına zarar verecek yapıda değildir.

Kimyasal sıvılar, eski ve yeni her türlü sisteme uygulanabilmektedir. Eski sıhhi tesisatlarda gerçekleştirilen temizliğin ardından ilave edilir. Yeni tesisatlarda ise yılda bir rutin olarak kullanılması önerilmektedir. Mevcut her türlü ısıtma sistemlerinde, pvc veya demir boru tesisatlarında, her türlü malzeme yapısındaki radyatörlerde ve piyasada bulunan bütün markalara ait kombi ve kazanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Sunulan ürün kalitesi, her türlü marka ve malzeme çeşidiyle uyumlu olması ve tesisatların ömrünü uzatma garantisi ile kimyasal sıvıların uygulanması günümüzde en çok başvurulan tesisat koruma yöntemleri arasındadır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ