Sıhhi Tesisat - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Sıhhi Tesisat 4 Ocak 2016

Sıhhi Tesisat

Sıhhi tesisat işleri su tesisatı ustası size, su tesisatınız için, plastik su borularını önerecektir. Eskiden kullanılan demir borular, ağırlıkları ve gerektirdikleri iş gücü nedeniyle çok zahmetli bir tesisat işlemine neden oluyorlardı. Demir borularla kurulan tesisat işlemlerinde çok sayıda kişinin çok fazla iş yapması gerekliliği nedeniyle, tesisat hem uzun sürüyordu, hem de tesisatta çıkması muhtemel arızaların onarılması güçleşiyordu. Üstelik demir boruların zamanla paslanası nedeniyle, pas borudan akan suya da karışarak, sağlık için olumsuz sonuçlar ortaya çıkartıyordu. Günümüzde kullanılan plastik borular, oldukça pratik ve düşük maliyetli şekilde tesisata monte edilebiliyor. Bununla birlikte paslanma sorunu olmadığı için sağlığı tehdit edecek unsurları da büyük ölçüde azaltıyor. Ancak plastik boruların kaliteli ve orijinal malzemelerden seçilmesi, ileride ortaya çıkabilecek problemleri en aza indirmek için son derece önemlidir.

Konutlara çekilen sıhhi tesisatın üç ana işlevi vardır;

  • Sıhhi tesisat boruları yemek tüketimi için gerekli suyu taşır.
  • Günlü tüketim için gereli olan suyu taşır.
  • Organi ve zararlı atıklardan oluşan pis suyun atılmasını sağlar.

Görüldüğü gibi sıhhi tesisat işlemlerinin en doğru şekilde yapılması sağlık için son derece önemlidir. Boru bağlantılarında oluşabilecek boşluklar ya da çatlamalar, günlük ve besin tüketimi için kullanılması gereken suyun dış etenlerle kirletilesine sebep olabilir. Öte yandan atık suyun boşaltılmasını sağlayan atık su giderlerinde oluşabilece çatla ve tıkanıklıklar, pis suyun dışarı sızmasına ya da pis su taşınlarının oluşmasına sebep olabilir. Tüm bunlar kullanıcılar için ciddi sağlık tehditleri oluşturabilir. Ortaya çıkabilecek hasarların giderilesi için yapılacak işleler de, iş gücü, zaman ve para kaybına sebep olabilecetir. Ortaya çıkan hasarın boyutuna göre onarım işlemlerinde yapılabilece kırma işlemleri de hem yaşam konforunu düşürecek hem de başka sağlık sorunlarına yol açabilecetir.  Bunun önünde geçmek için, sıhhi tesisat işlemlerinin uzman kişilerce ve modern yöntem ve malzemelerle yapılması önem kazanır.

Sıhhi tesisat sistemlerini uzun süreli ve güvenle kullanabilmek için eski evlerdeki eskimiş ve paslanmış metal tesisat sistemlerinin, yeni ve sağlıklı sistemlerle değiştirilmesi, kullanıcılar için son derece faydalı bir işlemdir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ