Sifona Basıldığında Suyun Gitmemesi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Sifona Basıldığında Suyun Gitmemesi 4 Ocak 2016

Sifona Basıldığında Suyun Gitmemesi

Sifona basınca su gitmiyor banyo giderinden geliyorsa, kullanıcının klozet tıkanıklığından şüphelenmesi gerekir. Klozetler çeşitli şekillerde tıkanabilir. Özellikle klozet temizliği sırasında kullanılan bezler klozete düştüğünde kullanıcılar onu geri almak yerine sifona basmayı tercih ettiklerinde, bu çeşitli sorunlara sebep olabilir. Bununla birlikte klozet tıkanıklıklarında klozetlerden çeşitli maddeler çıkabilmektedir. Gereksiz ve fazla kullanılan tuvalet kağıtlarının klozete atılması nedeniyle de sıklıkla tuvalet tıkanıklıkları oluşabilmektedir.

Klozet giderleri gider su borusu boyunca ilerleyerek bir çatala ulaşır. Bu çatalın bir bölümü de banyo giderinden gelen suları taşır. Klozete atılan katı maddelerin yarattığı  tıkanıklık sonucunda  gider su borusu boyunca ilerlemeyen su geri dönerek banyo giderinden dışarı çıkabilir. Özellikle klozet giderinden akması gereken pis suyun banyo giderinden yükselmesi kullanıcılar için rahatsızlık verici bir durumdur. Üstelik sağlık standartları için de olumsuz bir durumdur.

Sifona basınca su gitmiyor banyo giderinden geliyorsa, uzman bir tesisat servisinin çağrılması gerekir. Tesisat servisinin uygulayacağı işlemler şöyledir;

  • Kameralı görüntüleme cihazı ile gider borusu boyunca uzatılabilecek bir kamera, gider borusunun görüntüsünü tesisatçıya iletir. Kamera gider borusu boyunca oluşmuş olabilecek tüm hasarların görüntülenmesini sağlar. Tıkanıklığa sebep olan maddenin yerinin de kesin olarak tespit edilmesini sağlar. Aynı zamanda tıkanıklığa sebep olan maddelerin ne oldukları da görüntülenebilir.
  • Gider borusunda meydana gelen tıkanıklığın yeri tespit edilince, eğer tıkanıklık çok derinde değilse, tıkanıklığı açmak oldukça kolaydır. Tıkanıklık açma robotu, gider borusu boyunca tıkanıklığın olduğu yere kadar uzatılır. Tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklığa sebep olan malzemeler parçalanır. Tazyikli su ile parçalanan maddelerin kanalizasyona ulaşması sağlanır. Böylece atık su gider borusu boyunca birikmiş tüm maddelerin temizlenesi amaçlanır.
  • Kimi durumlarda temizleme işlemi yeterli olmayabilir. Bazı maddeler atık su gider borusunda kalarak, ilerleyen zamanda yeniden tıkanıklığa sebep olabilir. Bunun saptanması için atık su gider borusu kamera görüntüleme yöntemi ile yeniden incelenir. Kanalın tamamen temizlendiğinden emin olunur.

Sifona basınca su gitmiyor banyo giderinden geliyorsa, bu durum hem sağlık hem de konfor alışkanlıklarının korunması için ihmal edilmemelidir. Uzman bir tesisat servisinin hizmetleri ile tıkanıklığın saptanması ve açılması oldukça kolaydır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ