Sifon Su Kaçırıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Sifon Su Kaçırıyor 1 Ekim 2015

Sifon Su Kaçırıyor

Evinizde kullanmak zorunda olduğunuz ve en büyük ihtiyaçlarımızdan birini karşılayan sifonların bakımına evinizdeki birçok eşyadan daha çok değer vermeli ve özen göstermelisiniz. Sifon su kaçırıyor ve siz bunun sebebini bilemiyorsanız veya anlayamıyorsanız en doğru adrese cevabınızı almak için geldiniz. Bunun için ne yapmalıyım diye düşünmenize bir taraftan tuvalet tıkanıklığı aç şikâyetleri ile uğraşırken ve kafa yorup kafanızı karıştırmanıza artık gerek kalmadı. Çünkü bunun için artık kurumsal tesisat hizmeti sunan firmalara başvurmanız yeterli olacaktır. Sifon kaçırma tamiri ve daha bozulmadan önlem alabilmek için öncelikli olarak yapılacak olan işlem doldurma boşaltma haznesini test etmek olmalıdır. Doldurma haznesinin suyunun kesilmesi veya boşaltma haznesinin suyu tutması gibi problemli tesisat durumlarında bu kısımların değiştirilmesi en mantıklı seçenek olacaktır. Doldurma ve boşaltmadan oluşan bu iki test aşamalarında hangisinin arızalı olduğunu tespit edebilmek ve eğer arızalı ise parça olarak iç takımlarının hepsinin toptan değiştirilmesi gerekmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açgörevini üstlenen tesisat firmaları olarak bu konularda hem tüketici hem de çalışanlar olarak her iki tarafın da iyiliği düşünülmektedir. Çünkü bu mevcut parçaların değiştirilmesi ve ardından oluşabilme ihtimali olan su kaçaklarının cihazla tespit edilmesi tüketicinin iyiliği için yani hem maddi hem de manevi anlamda yeni sıkıntıların yaşanma olasılığını ortadan kaldırmak için yapılan bir düşünce ve kontrol sistemidir. Kullanılan cihazlar sayesinde de alanının en uzman çalışanları olan bu tesisatçılar için kolaylıklarsağlanmış olacaktır. Bunların sonucunda artık sifon su kaçırıyorgibi şikâyetleri duymak zorunda kalmayacaksınız ve komşularınız ile de rahat geçinmeye devam edebileceksiniz. Çünkü eğer sifon su kaçırıyorise;

  • Artık sizi daha fazla uzun yıllar boyunca götüremeyeceğini ifade ediyordur.
  • Sistematik bir düzene oturtulmuş olan sifon tesisatının artık değişim vakti gelmiştir.
  • Üstelik sadece alafranga tuvaletlerde değil alaturka tuvaletlerde de çok sık rastlanılan bu şikâyetlerin sayısı gün geçtikçe artmaya başlamışsa, sizin de sifon su kaçırıyor meselesinin ana sorunu bu uzun vadeli ve yanlış kullanımlara bağlı olarak gelişmektedir.

Peki, neden bir sifonun su kaçırabileceğini hiç düşündünüz mü? Sonuçta kapalı bir kutu içinde gizlenmiş bir tesisatın dış etkenlere bağlı olarak darbe alması imkânsızdır.

  • Sifonlar doldurma ve boşaltma grubu olarak adlandırılan iki gruptan meydana gelmektedir. Sifon su kaçırıyor gibi şikâyetler de bu grupların herhangi birinden kaynaklanabileceği için bu testlerden geçirilmektedir.
  • Sifonun su kaçırmasının sebebinin ne olduğunu anlayabilmek için ilk olarak rezervuar kapağını açmak gerekir.
  • Su kaçıran sifonun içinde bulunduğu rezervuar suyla dolu ise ve rezervuara su girişi halen devam ediyorsa su kaçırma sorunu flatöradı verilen ve doldurma parçasından kaynaklanmaktadır diyebiliriz. Flatörede bağlı bir şamandıra bulunmaktadır ve rezervuara su doldukça bu şamandıranın da seviyesi yükselmektedir. Şamandıranın belirli bir yüksekliğe gelmesi demek flatörün rezervuara su alımını kesmesini sağlayacak olması demektir.
  • Boşaltma grubunun en alt kısmında da ayrı olarak suyun sızmasını engelleyen bir conta sistemi bulunmaktadır. Flatörde herhangi bir problem olmamasına rağmen sifon halen sizi rahatsız ederek su kaçırmaya devam ediyorsa bu durumda su kaçırma probleminin bu sefer de boşaltma grubundaki bu bahsettiğimiz contadan kaynaklandığını düşünebiliriz.
  • Tuvalet tıkanıklığı aç sitemlerine çözüm üretmek adına gelen ustalar sifon tamirini bize göre tuvalet tıkanıklığı aç işlemlerinden önce bakmalıdır. Belki de ana sebep sifon bozukluğudur ve bunu giderince ortada tıkanıklık falan da kalmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ