Sifon Koku Problemi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Sifon Koku Problemi 4 Ocak 2016

Sifon Koku Problemi

Sifon koku problemi kameralı koku tespiti cihazları ile kullanıcılar banyolarından gelen kötü kokulardan kurtulabilmektedir. Banyolardan yayılan kötü kokuların olması, yaşam kalitesini son derece olumsuz etkilemektedir. Kötü kokuların giderilmesi için öncelikle kokuya sebep olan problemin anlaşılabilmesi gerekir. Banyolardaki kötü kokular, genel olarak ikiye ayrılılırlar:

  • Dönemsel kokular
  • Sürekli Kokular

Dönemsel kokular her zaman ortaya çıkmaz ama zaman zaman oluşarak rahatsızlık verici olurlar. Çoğunlukla sahil hatlarında yer alan dairelerde görülen bu kokuların kaynağı ters rüzgarlardır. Ters rüzgarlar normal koşullarda yayılıp dağılması gereken kötü kokuları yaşam alanlarına doğru iterek, kullanıcılara rahatsızlık verir. Bunun kesin bir çözümü yoktur. Ancak kokuların verdiği rahatsızlığın önüne geçmek için klozetlerde kullanılan koku kapsüllerinden faydalanılabilir. Banyolarda oda parfümlerinin kullanılması da kötü kokuları bastırmak için çözüm sağlayabilir.

Sürekli kokular kullanıcıya bir tesisat problemi olduğunu düşündürmelidir. Bu durumda mutlaka bir tesisat servisi çağrılmalıdır. Sifon koku problemi kameralı koku tespiti hizmeti sunan ve modern tekniklerle çalışan tesisat servisleri, sürekli kötü kokuların kaynağının bulunması ve giderilmesi konusunda etkili çözümler sunacaklardır. Tesisat servisleri kullandıkları mikro kameralar ve izleme cihazları ile, kokunun nereden kaynaklandığını kolayca saptayabilmektedirler.

Banyolarda yayılan kötü kokular çoğunlukla sifonların yanlış bağlanması nedeniyle oluşur. Çoğunlukla sifonların gider borularına direkt bağlandıkları görülür. Bu durum sifon ile gider borusu arasında hiçbir boşluk bırakmaz. Burada boşluğun kalmaması, kokunun gider borusu içinde yayılmasını önler ve koku dışarı sızar. Sifonların “S” bağlantı ile monte edilmeleri, kötü kokuların önüne büyük ölçüde geçer.

Koku tesisatının standardizasyonlara uygun şekilde yapılması da kötü kokuların önüne geçmek için gereklidir. Gider borusu içine yerleştirilecek bir havalandırma şaftı ile kokuların çatı üzerinden açık alana aktarılması sağlanmalıdır. Koku tesisatı birçok avanta sağlar;

  • Atık su giderlerinde metan gazı birikimini engeller. Böyle metan gazı patlamalarının önüne geçilir.
  • Koku tesisatı ile çatıdan açık alana verilen kötü kokular, açık alanda hızla yayılırlar. Koku yayıldıkça özelliğini kaybeder. Böylece zarar verici değildir.

Sifon koku problemi kameralı koku tespiti işlemi yapan firmaların uzan personelleri, kullanıcıların kötü kokulardan kurtulmalarını kolaylaştıracaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ