Robotla Petek Temizleme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Robotla Petek Temizleme 16 Ekim 2015

Robotla Petek Temizleme

Kışın geldiğinde eviniz sıcak olmasını istiyor ve gelen faturalardan şikayet ediyorsanız robotla petek temizleme yapan firmaları evinize çağırmalısınız. Robotla petek temizleme yapan firmalar kışı az yakıt harcayarak daha çok ısınmanızı garanti etmektedir. Yüksek güçte ve kaliteli robotla petek temizleme işlemlerinden yüksek verim alırsınız. Petekler çeşitli nedenlerden dolayı ısınma sorunlarına neden olur. Bu sebeplerin başında peteklerin içinde kireç ve çamur birikimi gelir. Kireç ve çamur oluşumu peteklerin ısınmasını engeller. Peteklerin içine çöken ve yapışan pislikler ısı dengesizlikleri oluşmasına neden olur. Oluşan bu ısı dengesizliğinde peteklerin alt kısmı soğuk olurken, üst kısım daha ılık olacaktır. Bu durum peteklerin bulunduğu yerin soğuk kalmasına neden olur. Soğuk kalan evlerde hastalık riski daha fazla olacaktır. Özellikle yaşlılar ve çocuklar bu durumdan kötü etkilenir. Bunun olmasını istemeyen ev sahipleri kombi derecesini son seviyeye kadar getirir. Ancak petekler içindeki pisliklerden dolayı gerektiği gibi ısınamaz ve ılık seviyelerde kalacaktır. Artırılan kombi derecesiyle ısınmamış olacaksınız ve gelen faturalar da kabarık olacaktır. Bu durumun oluşmaması için robotla petek temizleme yapan firmalar çağırılmalıdır. Çağrılan bu firmalar kısa süre içerisinde petek temizliğini gerçekleştirir ve uzun süre yapılan işlemin verim vermesi sağlanır. Ancak bazı insanlar evde ısı yalıtımı olduğu için robotla petek temizleme işlemlerini gereksiz görür. Yetersiz bilgiye sahip insanların bilmesi gereken nokta, ısı yalıtımı evde sıcaklığı korumaya yarar. Ancak ısı yalıtımı eve sıcaklık vermez. Evin sıcak olmasını sağlayacak olan şey peteklerdir. Bu yüzden petek temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Robotla petek temizleme işleminin bazı aşamaları vardır. Bunlar:

  • Robotla petek temizleme işlemini yapacak olan firmalar ilk olarak kimyasal madde kullanır. Bunun amacı peteğin içinde biriken pislikleri yapıştığı ve çöktüğü yerden ayırmaktır. Peteğin içine atılan kimyasal madde biraz beklendikten sonra etkisini gösterir. Pislikler ayrışır ve çözülür.
  • Bu kaba pislikleri çekmesi için petek temizleme makinesi kullanılır. Bu makine kaba pisliklerin hepsini çekerek haznesinde biriktirir. Haznesi dışarıdan görülebilir. Ev sahibi arzu ederse bu pislikleri görebilir. Bu sayede petek temizliğinin ne kadar faydalı olduğunu görmüş olur.
  • Bu aşamadan sonra geriye durulama işlemi ve küçük pislikler kalır. Küçük pislikleri temizlemek ve durulamayı gerçekleştirmek için yüksek basınçlı su makinesi kullanılır. Bu makine arta kalan tüm pislikleri temizler ve durulamayı gerçekleştirir.
  • Robotla petek temizleme bu işlemlerle son bulmaz. Eğer bitmiş olursa kısa süre içerisinde ısı sorunu meydana gelir. Bu durumun olmaması için koruyucu kimyasallar kullanılır. Kullanılan koruyucu kimyasallar peteğin veriminin uzun süre gitmesini sağlarken, dopal gaz borusunun da ömrünü uzatır.
  • Robotla petek temizleme işlemleri esnasında eviniz zarar görmez. Petekler bulunduğu yerden oynatılmadan makinelerin bağlanması sayesinde temizlik yapılır.
Robotla Petek Temizleme

Robotla Petek Temizleme

Robotla Petek Temizleme Sayesinde Sıcak Evler

Robotla petek temizleme gelen faturaların %30’dan fazla düşmesini sağlarken, peteklerden elde edilen verimin yarı yarıya artmasına olanak sağlar.bu işlemleri en iyi şekilde almak için çağırılacak firma iyi araştırılmalıdır. Kullandıkları makinelerin gücüne ve kimyasal ilaçların kalitesine dikkat edilmelidir. Çünkü bazı firmalar kaliteli temizlik yaptığını iddia eder ancak güçsüz makineler ve kalitesiz ilaçlarla temizlik yaparlar. Bu işlemlerle petekleriniz kısa süre içerisinde eski hallerine dönmektedir. Bunların olmaması için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Gelecek olan ve kaliteli hizmet veren firmalar tüm sorunlarınız giderek ve kışınızın rahat geçmesini sağlayacaktır. Bunun farkında olarak hareket etmeniz gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ