Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır 25 Aralık 2015

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır

Genellikle uzmanlık gerektiren aşamalardan oluşan radyatör temizliği nasıl yapılır?

Bölümlü ısıtıcı panellerden meydana gelen radyatör farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Üretilen malzemeye göre ise dayanıklılık süreleri, ısı değişim özellikleri ve çevreye yaydıkları ısı kalitesi değişebilmektedir. Buna bağlı olarak değişebilen süre aralıklarında radyatörlerin rutin kontrol ve temizlikleri gerçekleştirilmelidir. Isı verimliliğini yıl boyu en üst seviyede tutabilmek adına bakım yaptırılması önemlidir. Aksi takdirde oluşacak kireçlenme, tortulaşma ve korozyon gibi olumsuzlukların önüne geçilemeyerek tıkanıklıklar oluşacaktır.

Peteklerdeki ısıtma sorunlarından sonra veya bakım yaptırmak amacıyla temizlik yaptırılması mümkündür. İşlemlerin kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılması önerilmektedir. Çünkü evde uygulanacak basit cihaz ve yöntemlerle fazlasıyla uzun sürecek yöntemlerin daha kısa sürede kesin sonuçlar alınacak şekilde halledilmesi ancak uzmanlık ve iyi bir donanımla mümkün olacaktır. Uzman ekipler tarafından radyatör temizliği nasıl yapılır?

  • Öncelikle uygun tesisata en uygun müdahale noktası seçilir. (Genel olarak banyolar tercih edilmektedir.)
  • Temizlik işleminde kullanılacak makine hortumları tesisata bağlanır.
  • Makineler yardımıyla tüm tesisattaki kirli suyun temizlenmesi sağlanır.
  • Ardından radyatör malzemesine uygun kimyasal bir sıvı yine kullanılan makine yardımıyla tesisatın içerisine aktarılır.
  • Kombi ayarlamaları ve petek hava alma işlemleri gerçekleştirilen tesisat müşterinin kullanımına sunulur.

Yukarıda ana basamakları verilen işlemler radyatör sayısı ve kirlilik durumuna göre farklı sürelerde bitirilebilmektedir. Uzman firmalar tarafından kişilere süre ve uygulanacak işlemler konusunda gerekli bilgiler verilmektedir.

Günümüzde firmalar tarafından uygulanan makine ve kimyasal sıvı destekli işlemler mümkün olan en kısa sürede en etkili sonucu almayı sağlamaktadır. Uzmanların bilgi ve deneyimi sayesinde tesisata hiçbir zarar gelmesine izin verilmez. Radyatör ve kombinin uzun yıllar yüksek verimde çalışması ancak doğru kişiler tarafından yapılacak temizlik işlemleri ile sağlanabilmektedir. “Radyatör temizliği nasıl yapılır?” sorusunu yönelten kişilerin uzmanlık vurgusunu atlamamaları tesisatın ömrü ve sağlıklı işlemesi adına önem arz etmektedir. Evlerde bireysel imkanlarla gerçekleştirilecek işlemlerin daha uzun süreceği, yorucu olacağı, tesisata zarar vererek farklı masraflar çıkarabileceği unutulmamalıdır. Bu tarz risklere bulaşmadan uygun fiyatlarla doğru hizmeti almak mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ