Radyatör Nasıl Temizlenir? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Radyatör Nasıl Temizlenir? 28 Ekim 2015

Radyatör Nasıl Temizlenir?

Zaman, su ve suyun neden olduğu kireçlenmeler, radyatörler üzerindeki ısı verimini düşürür. Radyatörün içerisindeki suyun geçiş noktaları kapandığından, ısı verimi sağlanamaz ve petekler tamamen işlevsiz hale gelerek kendini bile ısıtamayacak bir hale gelmektedir. Bu gibi durumlar, genelde insan kaynaklı değil, suyun kireçlenme ve tortulaşma gibi durumlara ev sahipliği yaparak radyatörü tıkaması ile ilgili olmaktadır. Radyatör nasıl temizlenir konusunda bilinmesi gereken en önemli unsur her yıl düzenli olarak bakımlarının yaptırılması gerektiğidir. Çünkü sürekli olarak kullandığımız petekler, insan gözü ile görülemeyen yani iç sistemindeki su sirkülasyonunu sürdüremediğinde ısı kaybı yaşanmaktadır. Bu durumda da evlerinde ya da işyerinde radyatörlere güvenerek ısınan kişilerin, büyük sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Radyatör nasıl temizlenir konusunda ise yapılması gereken adımlarda;

  • İşi üstü kapalı yapacak ustalardan uzak durulmalıdır,
  • Tek bir kimyasal dökmek, kalorifer suyunu değiştirmek petek temizliğini sağlamaz,
  • Radyatör tıkanıkları ciddi bir konudur, bu nedenle radyatör nasıl temizlenir konusunda profesyonel bir yardım alınmalıdır.
  • Profesyonel bir yardımda teknolojik cihazlar, filtreleme cihazları ve özel kimyasallar birlikte kullanılarak, radyatörler temizlenmektedir.

Radyatör nasıl temizlenir hususunda bu profesyonel temizlik aşaması aynı gün içerisinde gerçekleşmektedir ve soruna bağlı olarak radyatör temizliği birkaç saat sürebilmektedir. Fakat etkisiz ve masrafsız yöntemler seçildiğinde peteklerin özellikle yerinden sökülme durumunda, 1 haftaya kadar peteklerin geri gelmediği olmaktadır. Bu ise kışın soğuklarına karşı başka yöntemler aramaya ve masrafın gitgide artmasına neden olan etmenleri barındırmaktadır. Bu yüzden radyatör nasıl temizlenir konusunda, işinin ehli olan, teknolojik imkânları tesisata uygun bir şekilde kullanarak firmalardan yardım alınarak, radyatör temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Radyatör Nasıl Temizlenir?

Radyatör Nasıl Temizlenir?

Etkili ve Zahmetsiz Radyatör Nasıl Temizlenir?

Radyatör nasıl temizlenir konusunda yapılan adımlar şu şekildedir;

  • Profesyonel firma özel bir makineyi peteklere bağlar, makinenin içerisinde kimyasal eklenir ve bu kimyasal belirli bir sıcaklığa eriştirilir,
  • Yüksek devire sahip olan pompa ile, kimyasal ve su birlikte tesisatın tümünde gezdirilir. Tıkanıkların her biri, parçalanır, sertliklerinden kurtulur, gevşer kopar ve devir daim pompasının etkisine kendisini bırakır. Bu arada kirli olan su makinenin etkisi ile tesisat filtreleme sayesinde tesisata ulaşması önlenerek tam bir temizlik işlemli yapılmış olur. Bu sayede pompanın basıncı ve kullanılan özel kimyasallar ile radyatör nasıl temizlenir konusu da vuku bulmaktadır.

Bu sistem peteklerin içerisinde biriken maddelerin yumuşamasına, ısınma konusunda yaşanan sıkıntıların giderilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle oldukça etkili ve geçerli olan bu yöntemler sayesinde, radyatör nasıl temizlenir konusuna uygun bir cevap getirmektedir. Eğer radyatörlerinizin sökülüp yüksek bir masraf çıkartmadan, garanti kapsamı dışına girmesini istemiyorsanız, mutlaka olumlu neticesi en iyi olan yöntemlerin seçilmesi gerekmektedir. Radyatörler nasıl temizlenir için, yerlerinden sökülmesine gerek kalmadan, radyatörlerinizin paslanma riskine girmeden bir temizlik işlemi profesyonel anlamda yapılabilmektedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ