Radyatör Havası Nasıl Alınır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Radyatör Havası Nasıl Alınır 25 Aralık 2015

Radyatör Havası Nasıl Alınır

Kış mevsiminin kapımıza dayanması ve sıcaklığın hepten düşmesi nedeniyle hepimiz evlerimizdeki kombileri teker teker açıyoruz ve hepimizin aklına ortak bir soru takılıyor. Radyatör havası nasıl alınır? Belki de sekiz aydan beri kullanmadığımız radyatörleri bu uzunca sürecin ardından çalıştırdığımızda tüm bölgelerinin eşit oranda ısınmadığını ve dolayısı ile içinde bulunduğumuz mekânı yeteri kadar ısıtmadığı sonucunun farkına varıyoruz.Birçoğumuzun bilmediği ve ya uygulamadığı radyatör havası nasıl alınır?sorusunun cevabını anlaşılır ve net bir biçimde sıralayacak olursak:

  • Radyatörün sağ ve ya sol üst kısmında yer alan purjör tıpasına uygun olan purjör anahtarını ve ya düz bir tornavidayı sokup saat yönünün tersi güzergâhında çeviriyoruz.
  • Bu işlem sonrasında bir miktar hava çıkışı sağlanıyor. Hava çıkışının bitip su çıkışının gelmesini bekliyoruz.
  • Bu noktada yanımızda bir kap bulunması ortamın kirlenmemesi için önemli. Sıvının çıkmasını bir müddet bekliyoruz çünkü bu esnada hala bir miktar hava çıkışı da sağlanıyor.
  • En son olarak purjör anahtarı ve ya tornavida yardımı ile yeniden saat yönünde çevirerek purjör tıpasını kapatıyoruz.

Radyatör havası nasıl alınır? Sorusundan önce bulmanız gereken bazı cevaplarda olabilir. Sorun hava kaynaklı olmayıp kombinizde ve ya radyatörünüzün genelinde olabilir. Radyatör havası nasıl alınır? Ve benzeri birçok soru ve sorunların çözümü için Meba Tesisat gibi konusunda uzman ve yaptığı işi güvence altına alan firmalara danışmak sizin için daha yararlı olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ