Prothern Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Prothern Kombi Suyu Isıtmıyor 12 Kasım 2015

Prothern Kombi Suyu Isıtmıyor

Prothern kombi suyu ısıtmıyor ise yapılması gereken müdahale kesinlikle uzman müdahalesi olmalıdır. Bilinçsiz bir şekilde yapılacak müdahaleler kombide daha fazla hasara neden olabileceği gibi çok yüksek fiyatlara onarımı gerçekleştirilecek olan tamirat işlemlerine de neden olabilmektedir. Bu yüzden su ısıtmama problemlerinde sadece kombinin su basıncı ayarlarını kişiler yapmalıdır. Bu ayarlarda ise kombinin su basıncı 1,5 bar değerinde sabitlenmelidir. Bu ayarların sabitlenememesi durumlarında veya sabitlense bile Prothern kombi suyu ısıtmıyor sorunun devam etmesi halinde kesinlikle kombi iç parçalarında hasar var demektir ve bunun için de uzman yardımı gereklidir.

  • Prothern kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında kombinin içerisinde bulunana su basma pompalarına ve tribünlerine bakılmaktadır. Bu parçalarda herhangi bir hasar durumunda su akışı sıcak olarak sağlanamaz ve bu tür sorunlar ortaya çıkar. Bu parçalardaki sorunlara göre ya değişim ya da onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir.
  • Bu parçalarda sorun olmadığı halde su ısınmama problemi varsa o zaman yan parçalar olan ntc, ptc, üç yollu vana sistemler, akış şalteri ve plaka eşanjörü gibi parçaların kontrolü ve sorun olması durumunda değişim işlemleri yapılır.

Kombi Su Isıtamaması Halinde Uzman Yardımı Şarttır

Prothern kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında kombi içindeki parçalarda herhangi bir sorun yoksa ve su sıcaklığı yakalanmıyorsa bu halde sorun doğal gaz tesisatında meydana gelmiş olan su kaçağı problemlerinden kaynaklı olabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ