Prothern Kombi Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Prothern Kombi Isıtmıyor 12 Kasım 2015

Prothern Kombi Isıtmıyor

Prothern kombi ısıtmıyor ise sorun kombinin bakımsızlığından kaynaklanabileceği gibi aynı zamanda peteklerde oluşmuş olan pislik birikintilerinde de kaynaklanabilmektedir. Kombinin uzun süreli çalışmaları ve bakım işlemlerinin yapılmaması bazı sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunların başında ise hava filtresinin ve kombi bacasının kirlenmesi gelmektedir. Bu iki önemli parçanın işlevsiz hale gelmesi ise kombinin çalışma düzeyini çok aşağılara çekmekte ve gerekli olan ısı dengesini sağlamasını engellemektedir. Bu engel sonucunda da Prothern kombi ısıtmıyor gibi bir sorun ortaya çıkmaktadır. Bu sorun öncelikle kombi bakımı ile ortadan kaldırılacaktır.

  • Prothern kombi ısıtmıyor sorunu sonraki aşamasında ise petek temizliği ile kökten çözüme kavuşacaktır. Peteklerin içinde oluşan kirlilik durumlarında petekler kombiden gelen ısınma derecelerini tam alamaz ve alamadığı için de ısınma durumunu ortama yayamaz.
  • Peteklerin alt kısımlarında yoğun kullanımdan dolayı kireç parçaları ve çamur kalıntıları oluşur. Bu pislik birikintileri de peteklerin alt bölgelerine yapışır ve burada çok güçlü bir direnç uygular.

Isınma Seviyesi Artacak Doğal Gaz Fatura Bedelleri Azalacak

Prothern kombi ısıtmıyor sorunlarında yapılacak olan petek temizleme işlemleri ise sadece profesyonel hizmet veren ve cihaz kullanımı olan tesisat firmalarına yaptırılmalıdır. Tesisat firmaları kullandıkları kaliteli petek temizleme kimyasalları ve son sistem cihaz teknolojileri ile peteklerin içindeki bu pislikleri saatlik çalışmalar ile temizlemektedir. Bu temizleme işleminden sonra ise hem yüksek sıcaklık değerleri oluşmakta hem de doğal gaz faturalarında önemli düşüşler sağlanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ