Pis Su Kaçağı Tespiti, Pis Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Pis Su Kaçağı Tespiti 15 Mart 2016

Pis Su Kaçağı Tespiti

Pis su kaçağı durumu su kaçaklarının oluşumu eskiden insanlar için korkulacak bir durumdu. Çünkü eskiden klasik yöntemler kullanılır ve bu klasik yöntemlerin müşteriye birçok dezavantajı olurdu. Su sızdıran nokta veya noktalara ulaşabilmek için her yer kırılıp dökülür, ev enkaz alanına çevrilir ve bu günlerce sürerdi. Bazen ulaşılamayan su kaçağı daha kötü sorunlar yaratır ve müşteri açısından kötü bir durum oluşurdu. Müşteriyi hem maddi hem de manevi yönden etkileyen bu durumda su kaçağının pis olması durumunda ise problem daha büyük olacaktır.

Pis Su Kaçağı Tespiti

Pis su kaçağı gider borularına atılan atıklar, yemek, artıkları, peçeteler, yabancı cisimler vb. borularda tıkanma oluşturarak sızıntıya yani pis su kaçağına sebep olur. Su kaçağının pis olması diğer kaçaklara göre daha kötü bir problemdir. Çünkü bu kaçak evdeki halıların, zeminin vb. yerlerin kirlenmesine sebep olduğu gibi kötü koku oluşumuna da neden olur. Bu durumların sonucu insanların sağlığını bozacak dereceye kadar varabilir. Bu nedenle böyle bir su kaçağı probleminde hemen bir tesisat firmasına başvurmalı, ancak sorunu kalıcı olarak çözecek firmalar ile çalışılmalıdır.

Firma seçimi yapıldıktan sonra ellerinde modern cihazlar ile gelen firma elemanları pis su kaçağı tespiti için kameralı cihaz kullanırlar. Akustik dinlemeli cihaz da su kaçaklarında kullanılabilmektedir, ancak bu cihaz sadece temiz su kaçaklarında kullanılabilir. Bu cihazın pis su kaçaklarında kullanılması sağlıklı olmamaktadır. Bu nedenle bu durumlarda her türlü su kaçağında kullanılabilen kameralı tespit cihazları kullanılır. Bu cihazlar boru içine gönderilir ve uzaktan kontrol edilerek boru içinde ilerler, istenilen tüm bölgelerin görüntüsünü alır. Bu alınan görüntüler incelendiğinde pis su kaçağının tespiti noktasal olarak yapılabilir. Kameralı cihaz sayesinde su kaçağındaki tüm problemler açığa çıktığı için tüm sorunlara çözüm bulunduğu takdirde borunun kullanım süresi uzar. Onarım aşamasında kimyasal solüsyon su kaçağının olduğu bölgeye bir cihaz yardımı ile akıtılır ve 24 saat sonunda solüsyon pis su kaçağına sebep olan bölgeyi kapatır. Bu şekilde işlem rahatlıkla tamamlanır. Bu modern yöntemlerin kolaylığından dolayı pis su kaçakları da artık müşteri için korkulan bir durum olmamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ