Pis Su Gideri Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Pis Su Gideri Açma 4 Ocak 2016

Pis Su Gideri Açma

Tuvalet ve banyoda yaşanan tıkanıklıklar, pis su gideri açma kategorisine girmektedir. Bu bölgelerde yaşanan aksaklıklar çok büyük yaşam kalitesi düşüklüğüne yol açar. Çünkü pis su giderinin bulunduğu yerler bizler için önemi büyük olan yerlerdir. Buralarda ortaya çıkan aksaklıkların acilen giderilmesi gerekmektedir ve bu işte ehli kişiler tarafından onarım yapılmalıdır.

Pis su gideri açma gibi bir uygulamanın yapıldığı, su tesisatlarında ortaya çıkan arıza ve genel arıza çeşitleri şunlardır:

  • Su tesisatı içinde ortaya çıkan boruda meydana gelen çatlaklar
  • Su borusunun çeşitli nedenlerle tıkanması
  • Su tesisatı gider borusunun zarar görüp tıkanması

Pis su gideri açma işlemi mühim bir uygulamadır ve geciktirilmesi bizler için iyi sonuçlanmaz. Zira tıkanık borular bizler için çok zorluk çıkartır. Bu arızalardan biri çatlak borulardır. Basınçlı su ve kalitesiz malzeme bir araya gelince böyle bir sorun çıkar. Bu sebeple boruların kaliteli ve sağlam malzemeden yapılması gerekmektedir. Bir diğeri, su borusunun peçete, mendil ve benzeri malzemelerin atılmasıyla tıkanıklığa neden olmasıdır. Bu durum genelde bizim suçumuzdur. Çünkü önem vermeden ve nasıl olsa bir şey olmaz gibi düşüncelerle gider borusuna bir takım maddeler atarız ve bu da bize maddi manevi zarar olarak döner. Bu sebeple bu duruma özen göstermeli ve dikkatli olmalıyız. Su tesisatı gider borusunun ise yukarıdaki nedenlerin yanında farklı nedenleri de olabilir. Zira sürekli ve her daim kullanım, doğal olarak meydana gelebilen problemler de çıkarabilmektedir. Bu durum kireçlenme sorunudur. Uzun süreli kullanım sonucu kireç biriken su gideri borusu, kireç nedeniyle daralır ve suyun akışını engeller. Özellikle klozetlerdeki borunun şekli de bu duruma çok yardımcı olmaktadır çünkü düz bir yapısı yoktur. Kolaylıkla kireç birikebilir.

Bu pis su giderini açma işlemi görüntülü makinelerle yapılmaktadır. Her yeri kırıp dökme işini artık kimse tercih etmemektedir. Görüntülü makine sorunun kaynağını kamera ile tespit eder ve sorunun kaynağının çeşidine göre arızayı çözer. Üstelik bu işlem çok kısa sürede halledilmektedir. Hiçbir yer kırılıp dökülmediği için de bizlere ekstra bir masraf çıkmamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ