Pimaş Yıkama - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Pimaş Yıkama 4 Ocak 2016

Pimaş Yıkama

Pimaş yıkama, lavabo gider borularında tıkanıklık ve sorun çözmek amacıyla kullanılır. Lavaboya atılan yemek artıkları ve yemeklerin yağları, pimaş borusunda tıkanmaya sebep olabilmektedir. Zamanla boruda biriken atıklar ve yağlar birikme yaparak boruyu tıkar ve bu yağ birikmesi borunun çeperini küçültür. Yağ birikmesinin miktarı borunun nasıl döşendiğine de bağlıdır. Eğer ki pimaş borusu eğimli bir şekilde döşenmişse yağ ve yemek artıklarının birikip tıkanması daha da kolaylaşmaktadır. Bu sebeple borular döşenirken mutlaka bilgili kişilerin hizmetlerinden yararlanmak gerekmektedir.

Pimaş yıkama için gerekli olan arızalar şu şekildedir:

  • Kireçlenme ve katı maddelerin pimaş borusunu tıkaması ve atık suyun gidişini engellemesi
  • Yıllar içinde biriken yemek artıklarının ve yağlanmanın pimaş borusunu daraltması ve atık suyun geçişinin durması

Pimaş yıkama işlemi basınçlı su ile yapılmaktadır. Tıkanmanın sebebi bez ya da mendil gibi maddeler ise tıkanıklık bir anda ortaya çıkar ve boruyu tıkanıklık açıcı bir robot ile giderilir. Eğer ki tıkanıklık yavaş yavaş geldiyse yani atık suyun giderden akışının gecikmesine tanık olduysak bu durum bizlere pimaş borusundaki yağlanmayı haber vermektedir. Bu da ya basınçlı su ile ya da yağ ve atık birikimin yoğunluğuna göre parçalamaya yaran robotsu alet ile çözülür.

Evimizde kullanımın en yoğun olduğu bölgelerden biri mutfaklardır. Doğal olarak kullanımın yoğun olduğu bölgelerde atık üretimi de fazladır. Bu atıklar da genel olarak hatta tamamıyla yemeklerden kalan artıklardır. Lavaboya atılan ve daha kötü bir sonuç veren atık yağlar ciddi miktarda tıkanmaya neden olmaktadır. Bunu önlemek mümkündür. Atık yağları, atık yağ için ayrılmış bölgelere atmak hem bize hem de çevreye yarar sağlamaktadır. Çünkü yağlar kanalizasyona karışıp temiz su kaynaklarına geçebilmektedir. Ayrıca katı yemek artıklarını da lavabo yerine çöpe atmaya özen gösterirsek olası bir tıkanıklığın önüne geçebiliriz ya da olabilecek tıkanıklığı geciktirebiliriz. Bu sebeple kendimize ve çevreye duyarlı olmak her konuda bizlere yarar sağlamaktadır. Fakat yine de her şeye rağmen bir tıkanıklık yaşandıysa sorunun masrafsız ve hızlı çözümü, profesyonel ekiplerin kullandığı basınçlı su ve tıkanık parçalayıcı robotlardadır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ