Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır 4 Ocak 2016

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Pimaş sistemlerinde tıkanıklıkların çok sık yaşanması nedeniyle, pimaş tıkanıklığı nasıl açılır, sorusu kullanıcılar için önemli hale gelmektedir. Pimaşlar, atık su giderlerinin kanalazisyona bağlanması için PVC malzemeden üretilen boru sistemleridir. Boru sistemlerinin döşenmesi sırasında, orijinal ve kaliteli malzemelerin kullanılmaması ya da işinde uzman olmayan kimseler tarafından işçilik hataları, ileride pimaş tıkanıklıklarının oluşmasının başlıca sebepleridir. Bununla birlikte, pimaşların döşenmesi sürecinde hiçbir kusur bulunmasa dahi, ileride ortaya çıkabilecek kullanıcı hataları ya da yalnızca zamana bağlı hasarlar nedeniyle, kullanıcılar pimaş tıkanıklıklarıyla karşılaşabilmektedir. Pimaş tıkanıklıklarının açılması, ilkel yöntemlerle oldukça zahmetli ve pahalı bir işlemdir. Boru sistemlerde yapılan kırma işlemleri, tesisata daha büyük hasarlar verebilmekle birlikte, ev ve iş yerlerinde de ciddi hasarlar oluşturabilmektedir. Bunun yanı sıra, kullanıcılara fazladan iş ve harcama yükü de getirmektedir. Modern teknik ve cihazların gelişim göstermesi sayesinde artık pimaş tıkanıklığı nasıl açılır, sorusu eskisi gibi korkutucu cevaplarla karşılaşmamaktadır;

  • Öncelikle tıkanıklık olan boru, atık su gider kanallarının ağızlarından uzatılan bir kamera ile incelenir. Kamera tesisatçıya alanın görüntüsünü iletir. Aynı zamanda kamera sisteminin ucundaki bir sensor sayesinde, tıkanıklık olan bölgeye gelindiğinde, alıcıya bir sinyal iletilir. Bu sinyal tıkanıklığın tam yeri hakkında bilgi sağlar. Aynı zamanda tıkanıklığa sebep olan maddenin cinsi ve boyutu hakkında da bilgi sahibi olunur.
  • Bundan sonra kanala, tıkanıklık açma robotu, gönderilir. Tıkanıklık açma robotu, bir motor ve ucunda parçalayıcı aparat olan uzayabilen bir borudan oluşur. Robot tıkanıklığın olduğu bölgeye kadar uzatılır ve tıkanıklığa sebep olan maddeler parçalanıp püskürtülür. Ardından tazyikli su ile kanal tamamen temizlenir.
  • Kimi zaman ilk temizleme işleminden sonra kanalda, ileride tıkanıklığa sebep olabilecek maddeler kalmış olabilir. Bunun önüne geçmek için, kamera sistemi ile kanal bir kez daha kontrol edilir.

Modern cihaz ve yöntemlerin kullanılması, pimaş tıkanıklığı nasıl açılır, sorusuna yenilikçi cevaplar sunabilmektedir. Böylece işlemler çabuk ve kolay şekilde tamamlanabilmektedir. Bu durum, kullanıcıların da fazladan iş gücü ve ekonomik kaynak harcamalarının önüne geçmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ