Pimaş Boru Kamerası - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Pimaş Boru Kamerası 4 Ocak 2016

Pimaş Boru Kamerası

Kimya ve inşaatçılık alanında son yıllarda yaşanan gelişmeler, binaların iç yapılarında kullanılan demir borular yerine, daha kullanışlı pimaş boruların geçmesine neden olmuştur.  Demir boru kullanımındaki, paslanma, çürüme, kırılma gibi sorunların da böylelikle önüne geçilmiş olmaktadır. fakat ne yapılırsa yapılsın, demir veya plastik her türlü boru tıkanma riski  demektir. Borulardaki bu tıkanıklığın da ciddi problemlere yol açabilmesi, pimaş boru kamerası cihaz ve uygulamalarının çıkmasına ön ayak olmuştur. Pimaş borularının, zaman içinden yağlanmadan veya eskimeden kaynaklı tıkanıklıklarının giderilmesinde kullanılan bu kameralı yöntem sayesinde, duvarların, kaldırımların ve fayansların gereksiz yere kırılmasının önüne geçilmiştir.

Borudan sızan suyun sıva ve çimento içinde yürümesi, sızıntının kendini belli ettiği yerden çok farklı bir merkezden kaynaklanma olasılığını doğuracağından, kırıp dökme işleminin boyutu da, suyun ilerlediği mesafeye bağlı olarak artmaktaydı. Yeni geliştirilen kameralı görüntüleme sistemleri ile kırılmadan sızıntı yeri tespiti insanlar ve tesisatçılar açısından çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu da ihmal kaynaklı daha büyük sorunların patlak vermesinin önlenmesinde büyük bir gelişmedir.

Pimaş boru kamerası kullanımı, yurt dışından ithal edilmesi gerektiğinden ve fiyatından ötürü, hem firmalar için temin edilmesi zor hem de müşteriler için maliyetli bir yöntem olsa da, kırılıp dökülerek yapılan tadilatın ardından, bu duvar, kaldırım, fayans ve seramiklerin tekrar yapımından daha uygun fiyata halledilebilecek bir yöntemdir. Bu da, temelde pahalı gibi görülen teknolojik aletlerin, uzun vadede maddi olarak da daha uygun bir yöntem olduğunu kanıtlamaktadır.

Hayatı zorlaştıran ve onarımı yapılmadığı takdirde çok daha büyük problemlere neden olan boru tıkanıklıkları nedeniyle insanların bu konuda hassaslaşmış olmaları ve kırıp dökme yönteminin geçmişte kalmış olması, bu işi yapan tesisat firmalarının teknolojik gelişmelere ayak uydurmasını sağlamıştır. Pimaş boru kamerası sistemini bünyesine ekleyen firmaların, aynı zamanda bu yöntemi uygulamak adına tesisatçı yetiştirmesi ve bu tesisatçılara gereken eğitimi vermesi gerekmektedir. Sonuçta, ne kadar iyi bir yöntem olursa olsun, bu tür teknolojik cihazlar tam manasıyla kullanımının yapılamadığı durumlarda istenilen verimi sağlayamayacaktır. Bu da yatırımın boşa gitmesine neden olmakla birlikte, müşteri memnuniyetinin en üst düzeye ulaşılmasına engel olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ