Pimaş Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Pimaş Açma 4 Ocak 2016

Pimaş Açma

Ev ve iş yerlerinde en sık karşılaşılan tesisat problemlerinden biri tıkanan pimaşlardır ve pimaş açma işlemleri büyük bir titizlik ve uzmanlık ile yapılmalıdır. Pimaşlar banyo, klozet, lavabo gibi malzemelerin kanalizasyonla bağlantısı için kurulan, boru sistemleridir. Bu borulardan, atık ve kirli suyun geçmesi sağlanır. Pimaş tıkanıklıklarında eğer zamanında müdahalede bulunulmazsa, atık su taşkınları ortaya çıkabilir. Bununla birlikte atık suyun pimaş içinde birikmesi nedeniyle borularda çatlaklar oluşabilir. Pimaş borularında çatlaklar oluşması atık suyun dışarı sızmasına ve alt katın tavanından damlamasına sebep olabilir. Bu gibi riskler nedeniyle pimaş tıkanıklıklarına zamanında müdahale etmek önem kazanmaktadır. Üstelik bunun alanında uzman kişilerce yapılması, sorunların büyümemesi için gerekli bir unsurdur. Acemi kişilerce yapılacak pimaş açma işlemleri de pimaş borularının hasar görmesine ve atık su taşkınlarına sebep olabilir.

Pimaş borularının tıkanmasının çeşitli sebepleri olabilir;

  • Pimaş döşeme işlemleri sırasında kalitesiz malzemelerin kullanılması, boruları bir arada tutan contaların yanlış kullanılması, döşeme işlemi sırasında pimaş borularının hasar görmesi ileride pimaş tıkanıklıklarına yol açabilir.
  • Klozete atılan katı atıkların boru hattı boyunca ilerleyemeyip birikmesi, pimaş tıkanıklıklarına sebep olabilir.
  • Mutfak lavabosunda bulaşık yıkarken katı yemek atıklarının lavabo borusundan geçmesi, atıkların pimaş borularında yapışarak birikmelerine, ileride tıkanıklığa yol açmalarına sebep olabilir.
  • Bol miktarda yağın lavabo giderlerine dökülmesi, yağın pimaş kanallarında donarak katılaşmasına ve atık suyun önünde engel oluşturmasına sebep olabilir.

Pimaş borularının açılması için kullanılan kimyasal çözücüler, küçük tıkanıklıların giderilmesi için faydalı olabilir ancak boru hattının tam bir temizliği yapılmadığı için tıkanıklık kısa süre içinde tekrarlayabilir. Üstelik kimyasal çözücülerin bol miktarda kullanılması, pimaş borularının zarar görmesine, çatlaş ve göçüklerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Pimaş açma işlemi için en güvenilir yöntem, modern cihaz ve tekniklerden faydalanan bir tesisat servisinin yardımını istemektir. Tesisat servisi, önce kameralı sistem aracılığı ile pimaş hattının görüntüsünü alabilecektir. Böylece tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığa sebep olan maddeler hakkında bilgi sahibi olunacaktır. Sonra tıkanıklık açma robotunun kullanımı ile, tıkanıklığa sebep olan maddelerin parçalanması ve püskürtülmesi sağlanacaktır. Ardından pimaş hattının tamamen temizlenmesi sağlanacaktır. Modern yöntemler kullanan bir tesisat servisi ile pimaş tıkanıklıkları, pimaş hattına zarar vermeden, kalıcı yöntemlerle açılabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ