Pik Boru Ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Pik Boru Ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma 4 Ocak 2016

Pik Boru Ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma

İnşaat ve mühendislik sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer alan pik boru ve pvc boru tıkanıklığı açma yöntemleri nelerdir ve nasıl gerçekleştirilir?

Konuya girmeden önce pik ve pvc boru kullanım alanları ve avantajları hakkında bilgi vermek uygun olacaktır. Pik borular, yüksek dayanıklılık özelliği gösterebilen, özellikle şantiye gibi her türlü kaza ve darbeye maruz kalınabilecek ortamlarda tercih edilen sektörün vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Çürüme, paslanma, ses iletme, yanma ve aşınma gibi olumsuzlukların hiçbirisini göstermemesi ürünün en büyük avantajlarıdır. Aynı zamanda pik kaplamalı borular diğer her türlü dış etkiye karşı da fazladan mukavemet gösterebilmektedirler. Kesimlerinin kolay olması, betonla sorunsuz etkileşim gösterebilmesi gibi özellikleri sayesinde de hala mühendislik şirketlerinin en çok kullandıkları ürünler arasındadır.

Pvc, yapılarda sıkça kullanılan diğer bir üründür. Ucuz olması ve kolay montajlı olmasının avantajıyla boru tesisatlarının yanında kapı, pencere ve döşemelerde de tercih edilebilmektedir. Ancak esnek yapısı ve maliyet düşüklüğü en çok temiz su ve atık su boru hatlarında kullanılmasını cazip hale getirmektedir. Aynı zamanda PVC özellikli ürünler geri dönüşüme müsait olmalarıyla “yeşil pazarlama” kavramına uyum sağlayarak firma ve kişilerce daha çok tercih edilmektedirler. Pik boru ve pvc boru tıkanıklığı açma işlemi söz konusu yaygın kullanım göz önüne alındığında önemsenmesi gereken bir konu haline gelmektedir.

Ancak kullanılan malzemelerin nitelikleri daha çok sistemin ömrünü etkilemektedir. Bu kapsamda;

  • Su pompası veya benzeri ile vakum yapma
  • Ele geçirilen yalıtkan bir cisim yardımıyla tıkanıklığı açma
  • Spiral tel ile yabancı maddeleri temizleme
  • Teknolojik kamera ve cihazlarla tıkanıklığı tespit etme
  • Makinalar yardımıyla tıkanıklığa sebep olan unsuru ortadan kaldırma
  • Karbonat-sirke veya karbonat-tuz karışımlarını kullanma
  • Gider borularını açmada kullanılan sıvılar yoluyla

olmak üzere her türlü tıkanıklık durumu için profesyonel olarak veya ev ortamında uygulanabilen genel maddeler pik boru ve pvc boru tıkanıklığı açma işlemlerinde de aynı şekilde geçerlidir. Dolayısıyla, yukarıda yer alan metotlara başvurarak pvc ve pik boru tesisat borularındaki tıkanıklıkların giderilmesi mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ