Peteklerin Yarısı Soğuk - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Peteklerin Yarısı Soğuk 7 Ekim 2015

Peteklerin Yarısı Soğuk

Peteklerin yarısı soğuk ise petek temizleme işlemleri almanın sırası gelmiş demektir. Kış aylarının yaklaştığı şu günlerde önemli kış hazırlıklarından olan petek temizleme işlemleri her ev için gerekli olan bir tesisat bakımıdır. Şu dönemlerde yapılmayan petek temizleme işlemleri soğukların bastırdığı kış ayları içinde büyük problem oluşturmaktadır. Gerektiği kadar ısı veriminin alınmadığı petekler ortamlarının ısınmasını sağlamadığı gibi çok yüksek doğal gaz faturalarının da gelmesine neden olmaktadır. Bu şekilde hem ısı veriminin düşük olmaması hem de doğal gaz faturalarının yüksek gelmemesi için 2 yılda bir kesinlikle petek temizliği işlemlerinin yapılması gerekir. Fakat petek temizliği işlemlerinde iki yıllık sürenin yakalanması ve kaliteli bir petek yıkama işleminin alınması için seçilecek tesisat firmasının büyük önemi vardır. Kalitesiz petek yıkama işlemleri sonucunda petekler çok kısa bir süre sonra yine eski durumuna dönmekte ve peteklerin yarısı soğuk hale geri gelmektedir. Petek temizliği her yaşam alanı için gerekli bir bakım işlemi olmasından dolayı birçok tesisat firması hatta elektrikçiler bile petek temizleme işlemi yapmaktadır. Fakat yapılan işin kalitesi büyük önem atfetmektedir. Kaliteli bir tesisat firmasının seçilmemesi demek hem petek temizliği işlemleri için ödenecek paranın boşa gitmesi, hem peteklerin ısı veriminin yükselmemesi hem de yüksek doğalgaz faturalarının devam etmesi demektir.

  • Petek kirlenmeleri genellikle kireçlerin zamanla kayaç parçalarına dönerek peteklerin alt kısımlarında birikmesi ile olur. Bu kayaç parçalarının üstüne bir de çamur tabakaları geldiğinde peteklerin yarısı soğuk Yani alt kısımlar hiç ısı vermezken üst kısımlarda hafif bir ılıklık olur.
  • Peteklerin alt bölümlerinde kirlilik durumu oluşturan bu artık maddelerin yerlerinden sökülmesi ve temizliğinin kolayca yapılabilmesi için petek temizliği işlemlerinde kimyasal ilaçlar kullanılmaktadır. Peteklerin içine boşaltılan bu kimyasal ilaçlar bütün pislikleri tutundukları yerlerden sökerek temizlenmesi için uygun hale getirmektedir.
  • Kimyasal ilaçlar ile parçalanan bu pislikler petek temizleme makineleri ile peteklerin içinden çıkarılmaktadır. Petek temizleme makinelerinin işlem gücü çok önemlidir. Kaliteli petek temizleme makineleri petek içinde hiçbir şekilde pislik birikintisi bırakmayacak ve son derece kaliteli bir temizleme işlemi uygulayacaktır.
  • Petekler içindeki kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra basınçlı su makineleri ile yıkaması ve durulaması yapılarak içinde hiçbir yabancı madde bırakılmamış olunur. Tazyikli su ile yıkamanın ardından ise peteklerin temizliğini çok uzun süre koruyacak olan koruyucu kimyasal ilaçlar da peteklerin içine uygulanır ve petek temizleme işlemleri son bulur. Bu işlemlerin ardından da peteklerin yarısı soğuk gibi bir durum söz konusu olmaz ve ısı peteğin her bölgesine eşit olarak dağılır.

Peteklerin Yarısı Soğuk İse Faturanın Tamamı Kabarıktır

Peteklerin yarısı soğuk ve gerekli olan ısı verimi alınmıyorsa bu durumun neticesinde çok yüksek doğal gaz faturaları gelecek demektir. Hem kaliteli bir ısı verimi olmadığı gibi hem de yüksek doğalgaz faturaları aile bütçelerini oldukça sarsacaktır. Petek temizleme işlemlerinin ardından ise yüksek ısı verimi sağlandığı gibi doğalgaz faturalarında % 30 oranında düşüş yaşanacaktır. Bu fatura düşüşü petek temizleme için ödediğiniz ücretlerin çok kısa bir süre sonra tekrardan bütçenize geri kazanılacağı anlamına gelmektedir. Peteklerin çok uzun süre bu temizliği koruyacağı ve kirlenme probleminin olmayacağı da hesaba katılırsa geri kazanacağınız miktar çok daha fazla olacaktır. Peteklerin yarısı soğuk gibi bir problemde çalışacağınız kaliteli tesisat firmaları bu kar oranlarını belirleyeceğini unutmayın.

10 yılı aşkın süredir İstanbul genelinde kaliteli tesisat hizmetleri veren Star Tesisat firması petek temizliğinden her türlü tesisat sorununda profesyonel tesisat cihazları ile hizmet vermektedir. Bu cihazlar ve kaliteli işçilikler sayesinde ise yaptığı tüm tamirat işlemlerinde yüksek verim sağlanmaktadır. Tüm İstanbul’u kaliteli tesisat tamiratları ile tanıştıran Star Tesisat firması ile tanışma sırası şimdi sizde…

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ