Peteklerin Üstü Isınmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Peteklerin Üstü Isınmıyor 18 Ekim 2015

Peteklerin Üstü Isınmıyor

Peteklerin üstü ısınmıyor olabilir bu durum çoğu evde yaşanan bir durumdur. Peteklerin üstü ısınmıyor olduğunda petek temizliği firmalarının yapacağı makineli işlemlerden yararlanmak gerekir. Özellikle kışa girmeden yapılan petek temizliği fayda sağlayacaktır. Petek temizliği makul fiyatlara olurken kışın faturalardan yüksek derecede kar sağlarsınız. Bunun yanında kombi derecesi düşük olsa bile peteklerden gelecek sıcaklık ev sahibini tatmin edecektir. Petek temizleme işlemlerinin iki yılda bir düzenli yapılması tavsiye edilmektedir. Düzenli yapılan temizlik işlemi sayesinde alacağınız verim her zaman yüksek olur. Peteklerin temizlik ihtiyacı duymasının bazı nedenleri vardır. En önemli durum ise petek içinde biriken pisliklerdir. Bu pislikler çoğu zaman çamur ve kireçlerdir. Pislikler petekte dibe çöker, peteğin içine yapışır. Bu durum petek içinde ısı dengesizliği meydana gelmesine neden olmaktadır. Oluşan ısı dengesizliğinde peteklerin üstü ısınmıyor ve alt kısımda soğuk kalıyor. Petekler bu durumda odaların soğuk kalmasına neden olur. Peteklerin üstü ısınmıyor ise soğuk kalan odalarda çocuklar ve yaşlılar kötü şekilde etkilenir. Ev sahipleri soğukluğu engellemek için kombinin derecesini artırma yoluna gidebilir. Ancak artan kombi derecesinde petekler normal ısıda kalacaktır. Bunun nedeni peteklerin içindeki pisliklerdir. Artırılan kombiyle doğal gaz faturaları oldukça kabarık gelecektir. Peteklerin üstü ısınmıyorsa petek temizleme firmalarının vereceği hizmetlerden yararlanmak gerekmektedir. Peteklerin üstü ısınmıyor olduğu zaman firmaların yapacağı petek temizliğiyle mağduriyet durumu ortadan kalkacaktır. Fakat ısı yalıtımı olan evlerin ev sahipleri petek temizliğinin yararlı olmayacağını düşünür. Bu düşünce yanlıştır. Isı yalıtımı evde bulunan sıcak havayı kontrol eder ve muhafaza eder. Ancak eve sıcaklık vermez. Evin içine sıcaklığı verecek olan peteklerdir. Peteklerin üstü ısınmıyor ise kaliteli firmaların temizlik işlemlerinden yararlanılması gerekmektedir.bu işlemler sırasıyla:

  • Peteklerin üstü ısınmıyor ise il uygulanacak olan işlem kimyasal maddenin peteğe atımıdır. Kimyasal maddeyı peteğin içine atmaktaki amaç yapışan ve çöken pislikleri çözmektir. Kısa bir süre beklendikten sonra kimyasal madde etki eder ve pislikleri çözer.
  • Çözülen pislikleriden katı olanları petek temizleme aleti sayesinde çekilir.çekilen pislikler petek temizleme makinesinin haznesinde toplanır. Kullanılacak olan makinelerin tork gücü çok önemlidir. Makine ne kadar güçlü olursa temizlik işleminin kalitesi o kadar iyi olacaktır.
  • Petek temizleme aletiyle büyük pislikler çekildikten sonra geriye küçük pislikler ve tozlar kalacaktır. Bunları temizlemesi için basınçlı su makinesi kullanılır. Kullanılan bu makine küçük pislikleri ve tozları temizler aynı zamanda durulama işleminide gerçekleştirir.
  • Peteklerin üstü ısınmıyor olduğunda yapılan işlemler bunlarla bitmez. Petek temizleme işleminin uzun süre verim vermesi için koruyucu kimyasal ilaçlar peteğe enjekte edilir.
  • Petek temizliği işlemleri makul fiyatlara gerçekleşir ve evlerde herhangi bir zarar durumu ortaya çıkmaz. Petekler oynatılmadan makineler peteğe bağlanılarak temizlik gerçekleşir.

Peteklerin Üstü Isınmıyorsa Yapılması Gereken İşlemler

Peteklerin üstü ısınmıyor ise ilk olarak profesyonel ekipleri çağırmak gerekir. Bu ekipler kısa süre içerisinde yaklaşık olarak iki saatte temizliği gerçekleştirir. Yapılan temizlik sayesinde kışları faturalara daha az para ödeyecek ve daha çok ısınacaksınız. Ancak her firma aynı kalitede işlem yapamaz. Bazı firmaların makinelerinin tork güçleri düşüktür. Bu makinelerle yapılan temizliklerde verim elde edilemez. Petek temizliğinden kısa süre sonra petekler eski hallerine döner. Bu işlemlere boş yere para harcamış olursunuz. Bu durumun başınıza gelmemesi için firmaları iyi bir şekilde araştırmak gerekir. Bu sayede en iyi hizmeti alabilirsiniz. Kaliteli hizmetle faturalarınız %30 düşecek ve peteklerdeki sıcaklık %50 artacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ