Peteklerde Temizlik Aşaması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Peteklerde Temizlik Aşaması 16 Kasım 2015

Peteklerde Temizlik Aşaması

Petek temizleme işlemlerinin 2 yılda bir yapılması çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü bu süre zarfında peteklerin içinde oluşan kireçler ve çamur birikintileri daha büyük kütlesel bir hal almaktadır. Kireç birikintileri kayaç parçaları olmakta ve çamurlar da balçık halini almaktadır. Bu kütlede olan birikintiler ise peteklerin alt kısımlarına yapışır ve peteklerin tüm yüzeyinden ısı dağılımını engelleyerek evlerin ısınmasının önüne geçer. Bu durum sonucunda ise yüksek doğal gaz faturaları geleceği gibi aynı zamanda doğal gaz tesisat sistemlerinde su kaçağı ve tıkanma problemleri de yaşanır. Ayrıca peteklerin kullanım ömürleri de çok kısalır. Peki, bu durumun önüne geçmek için yapılacak olan kalorifer peteği nasıl temizlenir?

Peteklerin 2 Yılda Bir Kesinlikle Temizletilmesi Gerekir

  • Peteklerde yapılacak olan temizleme işlemlerinde petek yıkama makineleri, petek temizleme kimyasal ilaçları ve tazyikli su makineleri kullanılmaktadır. Bu cihazları ve malzemelerin kaliteli olması petek temizliğinde de daha kaliteli durumlar oluşturacaktır.
  • Peteklerin temizlenmesinde ilk işlem peteklerin içine atılan kimyasal petek temizleme ilaçlarıdır. Bu ilaçlar 30 dakika içinde peteklerin içindeki tüm pislikleri yapıştıkları yerlerden söker ve en ufak parçalar haline getirir.
  • Artık pislikler parçalandıktan sonra da petek yıkama makineleri ile peteklerin içinden çıkarılır. Sonrasında ise tazyikli su makineleri ile peteklerin içinde durulama yapılır ve işlemler son bulur.
  • Petek Temizliği işlemleri ile en düşük kombi sıcaklık ayarlarında dahi çok yüksek ısı kalitesi sağlanacak ve düşük doğal gaz faturaları oluşacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ