Petekler Su Kaçırıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petekler Su Kaçırıyor 7 Ekim 2015

Petekler Su Kaçırıyor

Petekler su kaçırıyor ise içerisinde suyun dolaşımını sağlayacak yeterli alan kalmamış demektir. Bu durumun ana nedeni ise peteklerin içinde oluşan kirlilik oluşumlarıdır. Peteklerin içinde uzun süreli temizlik işlemlerinin yapılmaması sonucunda oluşan kireçler kayaç parçasına dönüşmüş, tozlar ise çamur ve balçık halini almıştır. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu ise peteklerin içinde gerekli olan temizliğin yapılmasıdır. Petek temizliği işlemlerini her tesisat firması vermektedir. Fakat burada önemli olan nokta verilen hizmetin kalitesidir. Çünkü birçok tesisat firması petek temizliği işlemlerinde kalitesiz temizleme ilaçları ve eksik temizleme makineleri kullanmaktadır. Bu şekilde yapılan petek temizleme işlemleri sonucunda ise yeterli ısı verimi alınmadığı gibi yüksek doğal gaz faturaları da gelmeye devam etmektedir. Çok makul fiyatlara profesyonel tesisat firmalarından alınacak olan petek temizleme işlemleri sonrasında hem ısı veriminde artış olacaktır. Hem de doğal gaz faturalarında düşüş olacaktır.

  • Petekler su kaçırıyor ise bunun nedeni peteklerin alt kısımlarında oluşan pislik kalıntılarıdır. Peteklerin alt bölümlerine yapışan ve kuvvetli bir şekilde petek demirlerine direnç uygulayan bu pislikler kombiden gelen suyun petek içinde rahat dolaşımına izin vermemekte ve peteğin su kaçırmasına neden olmaktadır.
  • Peteklerin içindeki bu kirlilik oluşturan malzemelerin kaliteli bir şekilde temizlenmesi ve tutundukları yerlerden sökülmesi için kaliteli kimyasal ilaçlar kullanılmaktadır. Bu kimyasal ilaçların kalitesi peteğin içinde yapılacak temizliğin de kalitesini belirleyecektir.
  • Peteklerin içine gönderilen kimyasal ilaçlar kısa bir süre sonra tüm pislikleri havalandırmakta ve işlemlerin başlaması için uygun koşulları sağlamaktadır. Petek içinde temizlik için uygun durum oluştuğunda petek temizleme makineleri devreye girer. Petek temizleme makineleri peteklerin içindeki tüm pislikleri petek içinden çıkartarak kendi pislik biriktirme torbasına alır.
  • Kaba pisliklerin temizlenmesi ardından ise petek içinde tazyikli su makineleri ile yıkama işlemleri yapılır. Bu yıkama işleminin ardından ise petek içine koruyucu kimyasal ilaçlar atılır ve temizlik süreleri çok uzun zaman aralıklarına çekilmiş olunur. Bu işlemlerin ardından ise petekler su kaçırıyor gibi bir sorun kalmaz ve kaliteli bir ısı verimi yakalanmış olur.
  • Profesyonel tesisat firması tarafından yapılan petek temizliği işlemleri sırasında ortamlara hiçbir şekilde kirlilik oluşturacak bir pislik bulaştırılmaz su damlatılmaz. Peteklere bağlanan makineler tüm işlemleri kaliteli bir şekilde ve kısa bir sürede halleder.

Petekler Su Kaçırıyorsa Profesyonel Yardım Şarttır

Petekler su kaçırıyor probleminde hizmet verecek olan tesisat firmasının kalite politikası yapılacak işlemlerin de kalitesini belirleyecektir. Çünkü yukarıda anlatılan şekilde petek temizleme işlemlerini yapan çok az tesisat firması vardır. Ancak bu şekilde yapılan petek temizleme işlemleri ile hem yüksek verim alırken hem de doğal gaz faturalarında düşüş yaşanır. Üstelik bu işlemlerin hepsinin makineli sistemler ile yapılması da bakım ücretlerinde çok düşüş yaşanmasını sağlamaktadır. Yani petekler su kaçırıyor sorunlarında işlem alacağınız kaliteli tesisat firmalarına ödeyeceğiniz ücretler bütçeniz için gider oluşturmamaktadır. Çünkü düşük doğal gaz faturaları ile ödenen bu miktarlar birkaç ay sonra bütçenize geri kazandırılmış olacaktır. Altını çizmekte yarar var ki bu kazanımı sadece kaliteli hizmet sunan tesisat firması sağlayacaktır.

Kaliteli hizmet ve tüm tesisat arızalarına profesyonel bir yaklaşım sergileyen Star Tesisat firması petek temizliği işlemlerinde % 100 garantili işler yapmaktadır. Her tesisat arızasında son sistem kaliteli cihazlar ile hizmet veren Star Tesisat 10 yıldır İstanbul genelinde tesisat tamirat ve bakım işlemleri sunmaktadır. Eğer petek temizliği veya herhangi bir tesisat arızasında profesyonel işlem ve kaliteli hizmet almak istiyorsanız seçilmesi gereken tesisat firması Star tesisat firmasıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ