Petekler Buz Gibi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petekler Buz Gibi 16 Ekim 2015

Petekler Buz Gibi

Petekler bu gibi  olduğunda çeşitli durumların etkisi olduğu bilinmelidir. Bunu çözüme kavuşturabilen profesyonel firmalar vardır. Bu firmalar makine kullanarak ve kimyasal ilaçlar enjekte ederek kısa sürede içerisinde çözüm bulabilir. Petekler buz gibi olmasının en büyük etkisi zaman içerisinde oluşan ve biriken pisliklerdir. Bu pislikler genel olarak kireç ve çamur tabakalarından oluşmaktadır. Oluşan bu tabakalar peteklerin yeteri kadar ısınmamasına neden olur. Gelen sıcaklığın dengesiz dağılmasına neden olurlar. Dengesiz dağılan sıcaklık peteğin alt tarafının soğuk olurken, üst tarafının sıcak olmasıyla anlaşılabilir. Bu durum peteğin bulunduğu yerin yeteri kadar ısınamamasına ve soğuk kalmasına neden olur. Soğuk olan yerler hastalık riski taşır. Özellikle küçük yaştaki çocuklar ve yaşlı insanlar kötü şekilde etkilenebilmektedir. Genellikle insanlar bu durumun yaşanmaması için kombi derecesini artırırlar. Ancak artırılan kombi derecesi etki etmez. Pisliklerden dolayı petek normal ısının üzerine çıkamaz. Bu durumda hayli kabarık gelen doğal gaz faturalarını ödemek durumunda kalırsınız. Petekler buz gibi olduğu için çağırılan firmalar kullandıkları makineler sayesinde bir iki saat içerisinde petek temizliğini gerçekleştirirler. Ancak bazı insanlar evlerinde ısı yalıtımı olduğu için petek temizleme işlemlerinin gereksiz olduğunu savunur. Ancak bilinmeyen nokta ısı yalıtımı evi ısıtmaz. Sağladığı fayda sadece evin içerisindeki ısıyı muhafaza etmektir. Evin ısısını petekler sağlamaktadır. Petekler buz gibi olduğu zaman ısı yalıtımı hiçbir fayda sağlamayacaktır. Petekler buz gibi olduğunda firmaların yapacağı işlemler:

  • Gelen firmalar ilk olarak peteğin içine yapışan ve çöken pislikleri ayrıştırmak hedeflenir. Bu hedef için kimyasal maddeler kullanılır. Peteğin içine atılan kimyasal maddeler belli bir süre beklendikten sonra etki eder ve pislikleri çöktüğü yerden ayırır.
  • Ayrılan pislikleri çekmesi için petek temizleme makinesi devreye girer. Petek temizleme aleti kaba pisliklerin hepsini deposuna çekecektir. Bu işlemden geriye küçük pislikler ve tozlar kalır.
  • Küçük pislikleri ve tozları temizlemesi için yüksek basınçlı su makinesi kullanılır. Kullanılan bu makine tozları ve pislikleri tamamen temizler. Bunun dışında da durulama işlemini gerçekleştirir.
  • Petekler buz gibi olduğunda işlemeler bununla bitmez. Yapılan temizliğin uzun süreler etki etmesi için koruyucu kimyasal ilaçlar kullanılır. Koruyucu kimyasal ilaçlar sayesinde petekler uzun süre verim ve doğal gaz borusunun da ömrü uzar.
  • Petekler buz gibi olduğu zaman uygulanan temizlik işlemlerinde evlere zarar gelmez ve pislik bulaşmaz.
Petekler Buz Gibi

Petekler Buz Gibi

Petekler Buz Gibi Olduğunda Temizlik İşlemlerinin Faydaları

Petekler buz gibi olduğu zaman temizlik için çağıracağınız profesyonel firmalar sorununuzu kısa sürede giderecektir. Yapılan petek temizliği sayesinde faturalarınızda ciddi azalışlar meydana gelecektir. Petekler buz gibi olduğu zaman çağırılacak firmalar iyi bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Kaliteli hizmet verdiğini savunan çoğu firma güçsüz makine kullanırlar veya ucuza kaçmak için kalitesiz kimyasal ilaç uygularlar. Ancak bu firmaların verdiği hizmet kalitesi çok düşük olur ve beklenen verim elde edilemez. Yapılan işlemle masraf etmiş olacaksınız ve beklediğiniz ısınmayı gerçekleştiremiyeceksiniz. Çünkü petekleriniz kısa süre verim verir. Belli bir süre geçtikten sonra tekrar pislik birikimi olur ve eski hallerine dönerler. Bu işlemlere sadece boş yere masraf etmiş olacaksınız. Bu işlemlerin olmaması için kaliteli araştırma yapıp o şekilde evinize firmaları çağırmalısınız. Alacağınız kaliteli hizmetler sayesinde kışın gelen faturaları düşünmeyeceksiniz. Çünkü az yakıtla daha fazla ısınacaksınız ve faturalarınız eskiye göre daha düşük gelecek. Bunun bilincinde olmalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ