Petekalorifer temizliği cihazlar - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petekalorifer temizliği cihazlar 16 Kasım 2015

Petekalorifer temizliği cihazlar  

Petek Temizliği işlemleri sayesinde peteklerde en düşük kombi sıcaklık ayarlarında bile en yüksek ısı değerleri alınacaktır. Üstelik bu kadar ısı kalitesine karşılık en düşük doğal gaz faturaları ödenecektir. Yıllardır temizlik yapılmayan peteklerin alt kısımlarındaki kireç birikintileri kayaç halini alırken çamur ve toz birikintileri de balçık halini almaktadır. Bu artık maddeler de peteklerin alt kısımlarına yapışır ve kombiden gelen sıcaklık değerlerini alamaz ve ortama sıcaklık yayamaz. Bunun sonucunda ise hem ortamlar ısınmadığı gibi hem de çok yüksek enerji kayıpları ve maddi kayıplar yaşanır. Bunun önüne geçmenin tek yolu ise petek temizliği işlemleridir. Kalorifer peteği nasıl temizlenir?

  • Peteklerin temizlenmesi tamamen cihaz sistemleri ve kaliteli petek yıkama makineleri ile yapılmalıdır. Aksi takdirde yapılan temizliklerden randıman alınmaz ve kayıplar devam eder.
  • İşlemlere başlamak için peteklerin içine kimyasal ilaçlar atılır. Bu ilaçlar peteklerin içindeki tüm kir tabakalarını tutundukları yerlerden söker ve temizlik için uygun hale getirir.
  • Peteklerin içinde parçalanan pislikler ise petek yıkama makineleri ile peteklerin içinden çıkarılır ve peteklerin içleri tazyikli su makineleri ile yıkanarak temizlik sağlanmış olur.

Petek Temizliğinde Kullanılan cihazların Orijinal Olmasına Özen gösterin

Petek temizleme işlemlerinde kullanılan cihaz sistemlerinin ve petek temizleme kimyasallarının çok büyük önemi vardır. Bu cihaz sistemlerinin orijinal ve kaliteli malzemeler olması gerekmektedir. Orijinal olmayan ve kalitesiz ilaçlar ile yapılan temizliklerin süresi çok kısa sürecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ