Petekalorifer ısınma sorunu çözüm - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petekalorifer ısınma sorunu çözüm 16 Kasım 2015

Petekalorifer ısınma sorunu çözüm

Petek Temizliği işlemlerinde hizmet verecek olan tesisat firmasının kesinlikle kaliteli ve orijinal cihaz sistemleri ile kalite değerleri çok yüksek olan kimyasal ilaçlar kullanması gerekir. Çünkü bu makine sistemleri ve kimyasal ilaçlar ile profesyonel bir şekilde yapılacak olan petek temizleme işlemleri sayesinde peteklerde iki yıl süre ile yüksek ısı verimi alınacaktır. Bu yüksek ısı verimine rağmen bir de doğal gaz faturaları oldukça düşük olacaktır. Fakat piyasada birçok tesisat firması bu kadar kaliteli ve sorunsuz hizmet verememekte ve yapılan petek temizleme işlemleri çok kısa ömürlü olmaktadır. Kaliteli ve uzun yıllar dayanıklılık sağlayacak olan kalorifer peteği nasıl temizlenir?

  • Petek temizleme işlemlerinde öncelikle peteklerin içine kimyasal ilaçlar atılmalıdır. Bu kimyasal ilaçlar kısa bir süre içinde petek içindeki tüm kayaç parçalarını ve çamurları tutundukları yerlerden söker ve temizlik için uygun hale getirir.
  • Peteğin içinde temizlik için uygun ortam oluşması ile birlikte de petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki pislikler dışarı çıkarılır ve basınçlı su makineleri ile peteklerin içi durulanır ve işlemler son bulur.

Petek Temizliği İşlemlerinde Kaliteli Kimyasal İlaçlar Temizlik Sürelerini Uzatır

Petek temizleme işlemlerinde bu cihaz sistemlerinin kullanılması ve petek temizleme kimyasallarının olması çok önem arz etmektedir. Aksi takdirde petek temizliği ömrü çok kısa olacak ve yine petek temizlenme hizmetleri alınması gerekecektir. Bu şekilde kalitesiz bir işlem yerine kaliteli ve doğru bir işlem alınması demek hem ısı veriminin uzun sürmesi demek olacak hem de doğal gaz faturalarının uzun süreli düşük gelmesi olacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ