Petekalorifer bakim isleri, istanbul - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petekalorifer bakim isleri, istanbul 16 Kasım 2015

Petekalorifer bakim isleri, istanbul

Petek temizleme hem petekler için hem de doğal gaz sistemi için oldukça önemli olan bir bakım işlemidir. Çünkü peteklerin içinde biriken pislikler birçok arızaya sebep olmaktadır. Özellikle de doğal gaz tesisat borularında su kaçağı problemlerine ve peteklerin kullanım ömürlerinin kısalmasına neden olmaktadır. Peteklerin kirli olmasının en büyük etkisi ise doğal gaz faturalarında olmaktadır. Kirli olan peteklerden istenildiği gibi yüksek verimli sıcaklık alınmaz ve bu durum karşısında da kombi sıcaklık ayarları yükseltilir. Kombinin sıcaklık ayarlarının yükselmesi ise hem enerji harcaması olacak hem de maddi kayıplara neden olacaktır. Bu durumların önüne geçecek tek işlem ise petek temizliği işlemleridir.

Uzun Süreli Petek Temizliği Ancak Profesyonel İşlemlerle Mümkün Olur

  • Kalorifer peteği nasıl temizlenir? Sorusunda ise kaliteli ve cihaz sistemleri ile hizmet verecek olan tesisat firmalarının yanıtlarında son sistem cihaz teknolojileri ve Avrupa standartları kalitesinde üretilmiş olan petek temizleme kimyasal ilaçları olacaktır.
  • Petek temizleme işlemlerinde kullanılan kimyasal ilaçlar peteklerin içindeki tüm pislikleri parçalayacak ve yapıştıkları yüzeylerden sökerek temizlenmesini kolaylaştıracaktır.
  • Daha sonra petek yıkama makineleri ile peteklerin içinde oluşmuş olan tüm artık maddeler de peteklerin içinden çıkartılacak ve peteklerin içinde temizlik yapılmış olacaktır.
  • Bu işlemlere ek olarak bir de petekleri içi tazyikli su makineleri ile yıkanacak ve peteklerin içindeki tüm tozlar ve kalan küçük pislikler de giderilecektir.
  • Petek Temizliği işlemlerinde uygulanacak olan bu çalışmalar sayesinde de peteklerde uzun süreli ısı kalitesi ve düşük doğal gaz faturaları oluşacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ