Petek ve Kalorifer Hat Tesisat Temizleme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek ve Kalorifer Hat Tesisat Temizleme 16 Ekim 2015

Petek ve Kalorifer Hat Tesisat Temizleme

Kışa yaklaştığımız bu günlerde hazırlıklar sürüyor. Kışı daha rahat geçmesi amacıyla yapılan bu hazırlıkların başında petek temizleme işlemlerinin gelmesi gerekmektedir. Kışa girmeden yapılan petek temizleme ile kışın daha az fatura ödeyerek, daha çok ısınmış olursunuz. Bu durum aile ekonomisini olumlu yönde etkiler. Makul fiyatlara yapılan temizlik işlemlerinden kışın elde edeceğiniz verim yüksek olacaktır. Özellikle kışın geldiğinde doğal gaz faturalarını düşünüyorsanız, petek temizleme işlemini yaptırmanız gerekmektedir. Kaliteli firmaların yapacağı temizlik işlemiyle yüksek verim elde edersiniz. Peteklerde meydana gelen soğumanın bazı nedenleri vardır. Bu nedenlerin başında peteklerin kirlenmesi vardır. Peteklerin zaman içerisinde içlerinde çamur ve kireç tabakaları oluşur. Oluşan bu pislikler peteğin içine yapışır ve dibe çöker. Dibe çöken bu pislikler peteğin yeteri kadar sıcaklık alamamasına neden olur. Peteğin içinde ısı dengesizlikleri oluşur. Bu ısı dengesizliğinde peteğin alt tarafı soğuk kalırken, üst kısım ılık olacaktır. Meydana gelen bu durum peteğin bulunduğu odanın soğuk kalmasına neden olacaktır. Soğuk kalan odalarda sağlık sorunları yaşanabilir. Çocuklar ve yaşlılar soğuk kalan odalardan kötü etkilenebilir. Bu durumu yaşamak istemeyen kişiler kombinin derecesini yükseltme yoluna gider. Ancak derecesi yükselen kombi evin ısısını istenildiği kadar artıramaz. Çünkü peteklerin içindeki pislikler bu engel olur.  Bu durumda petek temizleme işlemini gerçekleştiren firmaları çağırmak yerinde bir hareket olacaktır. Firmaların yapacağı temizlik işlemleriyle peteklerinizden alacağınız verim artacaktır. Ancak bazı insanlar petek temizlemeyi evde ısı yalıtımı olduğundan dolayı gereksiz görür. Bilinmesi gereken şey ısı yalıtımı evin sıcaklığını artırmaz, evdeki ısıyı muhafaza eder. Evdeki sıcaklığı artıracak ve sıcaklık verecek olan ise peteklerdir. Peteklerin soğuk olduğu evde ısı yalıtımı hiçbir işe yaramayacaktır. Petek temizleme işlemi için evinize gelen firmaların yapacağı işlemler:

  • Petek temizleme işleminde ilk olarak petek içine kimyasal madde atılır. Bunun amacı peteğin içine yapışan ve çöken pislikleri ayırmaktır. Peteğin içine kimyasal madde atıldıktan sonra bir süre etki etmesi için beklenir. Bu sürecin başarılı olabilmesi için kimyasal maddenin kaliteli olması gerekir. Kaliteli kimyasalla yapılan işlemle yapışan ve çöken tüm pislikler ayrışacaktır.
  • Bundan sonra ise petek temizleme aleti kullanılır. Petek temizleme aleti peteğin içindeki kaba pisliklerin hepsini haznesine toplar. Haznedeki biriken pislikleri ev sahibi görebilir. Bu sayede petek temizliğinin faydalarını görebilir.
  • Kaba pislikler gittikten sonra geriye tozlar ve durulama işlemini yapmak kalır. Bunun için yüksek basınçlı su makinesi kullanılır. Bu alet tüm pislikleri temizler ve durulamayı gerçekleştirir.
  • Yapılan petek temizlemenin uzun süre fayda etmesi amacıyla koruyucu kimyasal ilaçlar peteğin içine atılır. Bu ilaçlar peteğin verim süresini uzatırken aynı zamanda doğal gaz borusunun da ömrünü uzatır.
  • Profesyonel ekiplerce yapılacak olan petek temizleme işlemlerinde eve zarar gelmez. Petekler sökülmeden ve oynatılmadan temizlik gerçekleşir. Makinelerde su akıtma veya su damlatma olayı görülmez.
Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek Temizleme İşleminin Faydaları

Yapılan temizlik sayesinde evin sıcaklığı yarı yarıya artacak doğal gaz faturalarında ise düşüş yaşanacaktır. Bunun olmasının ana nedeni ise; peteklerin içindeki pislikler temizlendiğinden dolayı gelen ısıyı en iyi şekilde bulunduğu yere vermesidir. Petek temizleme işlemlerinde anlattığımız bu durumlardan faydalanmak için kaliteli hizmet almanız şarttır. Bazı firmalar gerektiği özeni göstermez. Makinelerinin gücü düşüktür. Bu makinelerle yapılan işlemle pisliklerin hepsi alınamaz. Yapılan işlemden kısa süre sonra petekleriniz eski haline döner. Bunların yaşanmaması için temizlik hizmeti veren firmaları araştırmak faydalı olacaktır. Özellikle kullandıkları makinelerin gücüne bakılmalıdır. Bu sayede en iyi hizmeti alır ve kışı rahat geçirirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ