Petek Temizliği İle Uzun Süre Koruma - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek Temizliği İle Uzun Süre Koruma 16 Kasım 2015

Petek Temizliği İle Uzun Süre Koruma

Petek Temizliği İle Uzun Süre Koruma ; Petek Temizleme işlemleri hem aile bütçesi açısından hem de ev halkının daha kaliteli ısınması açısından son derece önemlidir. Petek temizliği işlemleri ile kombinin en düşük sıcaklık ayarlarında bile en yüksek ısınma değerleri alınacaktır. Peteklerin içinde biriken kireç ve çamur tabakaları peteklerin alt kısımlarına yapışır ve kombiden gelen ısı değerlerini petek bünyesinde alınmamasına neden olur. Bunun sonucunda da peteklerin alt tarafları soğuk kalırken üst bölgelerinde de çok az ısı değerleri oluşur. Bunun sonucunda da kombi ısı değerleri yükseltilir ve fazladan ödenecek olan doğal gaz faturalarına neden olunur. Bu şekilde olumsuz bir durum oluşmaması için de petek temizliği işlemlerinin yapılması gerekir.

Kalorifer peteği nasıl temizlenir? Diye merak ediyorsanız işlemler şu şekilde olur.

 • Peteklerin içindeki artık maddeleri tutundukları yerlerden sökmesi ve temizlenmesini kolay hale getirmesi için öncelikle peteklerin içine kaliteli kimyasal ilaçlar atılır.
 • Sonrasında da petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki tüm kirlilik oluşturan pislikler peteklerin içinden çıkarılır ve peteklerin içi tazyikli su makineleri ile durulanır.

Kullanılan Malzemeler Ne Kadar Kaliteli İse Temizlik de O Kadar Uzun Süreli Olur

Petek temizleme işlemlerinde kullanılan kimyasal ilaçların ve petek yıkama makinelerinin kaliteli olması ve son sistem cihazlar olması çok önemlidir. Çünkü ancak yüksek kalitede cihaz sistemlerinin kullanılması ile peteklerde uzun süreli temizlik işlemleri sağlanmış olacaktır. Aksi takdirde peteklerin içindeki pislikler tam anlamıyla temizlenmez ve sorunlar devam eder. Daha detaylı bilgi almak için petek temizliği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 56 YORUM

 1. inci dedi ki:

  petek temizliği nasıl yapılır ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba İnci Hanım her iki yılda bir yapılması gereken bu uygulamayı çok önemsemesek de petekten tam verim alabilmemiz adına kilit bir noktada bulunmaktadır. Petek temizliği nasıl yapılır? Sorusuna gelecek olursak en iyi yöntem bir tesisat firmasından yardım almak olacaktır. Uzun zamanlı bir verim ve güven istiyorsak seçeceğimiz firmanın belli kriterleri taşımasına dikkat etmeliyiz.

 2. mustafa dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar petek temizliği işlemi ne kadar sürüyor ?

 3. yasin dedi ki:

  selam kalorifer petekleri neden ısınmaz.

 4. ece dedi ki:

  Arkadaşlar toplamda evimde 6 adet petek var ama 2 tane peteğin alt kısmı ısınmıyor bunun sebebi ne olabilir ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Ece Hanım peteklerin altı ısınmıyor ise petek temizliği zamanları gelmiş demektedir. Petekleri içinde biriken kir tabakaları ve kireç birikintileri genelde peteklerin alt kısımlarında birikir. Peteklerin alt bölgelerine kuvvetli basınç uygulayan bu pislikler kombiden gelen ısı değerlerini tam anlamıyla peteğe yayılmasını engeller.

 5. nuran dedi ki:

  Petek temizliğini kimyasal ilaçla mı yapıyorsunuz..

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Nuran hanım petek temizliğini kimyasal ilaç ve cihaz yardımıyla yapıyoruz.Tek bir petekten bağlantı verilerek tüm petekleriniz temizleniyor.

 6. kaan dedi ki:

  petek temizliği ücreti ne kadar neye göre fiyat değişiyor ?

 7. gülben dedi ki:

  Arkadaşlar her yıl soğuklar geldiği zaman kalorifer petekleri ısınmıyor bunun nedeni ne olabilir ?

 8. kadriye dedi ki:

  Kombinin su basıncı sürekli düşüyor daha önce böyle bir problem yaşayanlar var mı ..?

 9. leyla dedi ki:

  Merhaba petek temizliği yaptırmak istiyorum kimyasal ilaç peteğe zarar veriyor mu ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Leyla hanım kimyasal ilaç peteklere zarar veriyor mu ? sorusunun cevabında eğer kalitesiz kimyasal ilaçlar kullanılması halinde peteklerde temizlik tam sağlanamaz ve bu kirlilik oluşumları yüzünden peteklerde tam ısı verimi oluşamaz. Peteklerdeki ısı verimini sağlayan kombiler ise suların geri tepmesinden ve petek içinde dolaşımı tam olmamasından dolayı kombide damlatma ve kombi basıncı düşme şeklinde ortaya çıkmaktadır.Yukarıdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

 10. nazmiye dedi ki:

  Kaç yılda bir petek temizliği gerekiyor arkadaşlar

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Nazmiye Hanım petek temizliği nasıl yapılır? Gibi soru cümlelerini sıkça duyduğumuz hatta kendimizi bir anda bu kavramı uygularken bulabileceğimiz kış günlerinde daha verimli ısınmak, ısıyı tutmak ve bu ısınma sırasında ay sonunda gelecek doğal gaz faturasını da düşünmek zorundayız. Her iki yılda bir yapılması gereken bu uygulamayı çok önemsemesek de petekten tam verim alabilmemiz adına kilit bir noktada bulunmaktadır. Petek temizliği nasıl yapılır? Sorusuna gelecek olursak en iyi yöntem bir tesisat firmasından yardım almak olacaktır.

 11. nil dedi ki:

  Komşum da daha önce petek temizliği yaptırmıştı pek verim alamamıştı kimyasal ilaca göre değişiyor mu bu işlem ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Nil Hanım kimyasal petek temizleme ilacı peteklerin içinde oluşan her türlü pisliği ve artık maddeyi temizlemeye yardımcı olan bir üründür. Kimyasal ibaresi bu ilaçların zararlı olduğunu düşündürebilir. Fakat bu ilaçların içinde bulunan kimyasalların doğaya ve insana hiçbir zararı yoktur. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki kimyasal petek temizleme ilacı olmadan petek temizliği asla yapılamaz. Kaliteli ve uzun süreli bir temizlik işlemi için kesinlikle bu ilaçların kullanılması gerekmektedir.

 12. yalın dedi ki:

  Meraba petek temizliği ve kombi bakımını nasıl yapıyorsunuz ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Yalın Bey cihaz ve kimyasal ilaç yardımıyla yapıyoruz.Tek bir petekten bağlantı verilerek tüm petekleriniz temizleniyor.Havası alınıp ısıtılarak size teslim ediliyor.Kombinin ise filtre bakımını yapıyoruz.

 13. eylül dedi ki:

  Benimde peteklerim ısıtmıyordu.Komşum daha önce Star tesisattan hizmet almış çok memnun kalmış bana da tavsiye etti bende randevu aldım arkadaşlar geldi kimyasal ilaç ve cihaz yardımıyla petek temizliği işlemini yaptılar daha sonra kontrol ettik peteklerin hepsi ısınıyordu tekrar teşekkürler ..

 14. sümeyra dedi ki:

  Peteklerim ısınmıyor bunun için ne yapabilirim ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Sümeyra Hanım petekler ısınmıyor gibi şikayetler ile karşılaşmak istemiyorsanız ilk yapmanız gereken iş aslında bakım ve onarımları gerçekleştirerek tüm bu faaliyetler içinde kombinizin sağlığınızı korumanız gerekmektedir. Bunun için de servis teknisyenlerinden ve teknolojik faydalardan yararlanmanız yeterli bir seçenek olacaktır.

 15. yıldız dedi ki:

  Merhaba peteklerin havası nasıl alınır ?

 16. ihsan dedi ki:

  Bende kalorifer peteklerinden verim alamıyordum.Star tesisatı aradım.Arkadaşlar geldiler bir bir buçuk saat sürdü işlem cihaz ve kimyasal ilaç kullandılar ondan sonra hiç bir sorun yaşamadım 🙂

 17. kübra dedi ki:

  Merhaba bende petek temizliği yaptırmak istiyorum her yere hizmetiniz var mı Kocaeli’nde oturuyorum ..?

  1. admin dedi ki:

   Evet efendim Kocaeli’nden Silivri’ye kadar hizmetimiz var.Yukarıdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

 18. tayfun dedi ki:

  Bütün firmalar aynı kimyasal ilacımı kullanıyor yoksa farklılık gösteriyor mu kalorifer peteklerine zarar verir mi ?

 19. ırmak dedi ki:

  Her iki yakaya da servisiniz var mı ?

  1. admin dedi ki:

   Evet efendim Avrupa ve Anadolu yakasına hizmet veriyoruz.7/24 yukarıdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

 20. özge dedi ki:

  Ekipleriniz ne kadar zamanda geliyor randevu usulü çalışıyorsunuz değil mi ?

  1. admin dedi ki:

   Evet efendim randevu usulü çalışıyoruz.Siz istediğiniz taktirde servis durumuna göre size saat veriliyor.Yukarıdaki telefon numaralarından 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

 21. yekta dedi ki:

  Merhaba ben Bahçelievler’den Yekta petek sayısına göre fiyat değişiyor mu ?

 22. sedef dedi ki:

  Merhaba 7 adet peteğim var ikisi hiç ısınmıyor 5’i altı soğuk üstü sıcak temizletmek istiyorum ne kadara temizliyorsunuz.?

  1. admin dedi ki:

   Kimyasal ilaç ve cihaz yardımıyla yapıyoruz Sedef hanım 150 TL bir ücret çıkar size toplamda yukarıdaki telefon numaralarından firmamızı ararsanız daha detaylı bilgi alırsınız.

 23. damla dedi ki:

  Yaptığınız işlemler garantili mi ?

 24. levent dedi ki:

  Merhaba kalorifer petek bakımı nasıl yapılır .

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Levent Bey kalorifer petek temizliği nasıl yapılır kalıbı her yıl mutlaka kafamıza takılan sorulardandır. Kış aylarında oldukça fazla öneme sahip olan bu kalorifer petek temizliği yöntemleri ile de farklılık gösterebilmektedir. Fakat en çok önerilen yöntem elbette ki deneyim sahibi kişilerce bu işlemin yapılmasıdır. Star tesisat sizlere bu kolaylığı sunan bir kuruluştur.

 25. mahmut dedi ki:

  selam arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim radyatör temizliği nasıl yapılır ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Mahmut Bey peteklerdeki ısıtma sorunlarından sonra veya bakım yaptırmak amacıyla temizlik yaptırılması mümkündür. İşlemlerin kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılması önerilmektedir. Çünkü evde uygulanacak basit cihaz ve yöntemlerle fazlasıyla uzun sürecek yöntemlerin daha kısa sürede kesin sonuçlar alınacak şekilde halledilmesi ancak uzmanlık ve iyi bir donanımla mümkün olacaktır.

 26. ozan dedi ki:

  Bende petek temizliği yaptırmak istiyorum alt katta kardeşim oturuyor oda yaptırmak istiyor komşumuz önceden sizden hizmet almış çok memnun bunda bir indirim yapıyor musunuz .?

  1. admin dedi ki:

   Yukarıdaki telefon numaralarından firmamızı arayarak daha detaylı bilgiyi alabilirsiniz efendim.

 27. dilan dedi ki:

  petekler buz gibi hiç ısıtmıyor ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Dilan hanım daha önce petek temizliği yaptırmış mıydınız?

 28. birkan dedi ki:

  Benimde peteklerim buz gibiydi hiç ısıtmıyordu.Star tesisatı aradım randevu verdiler söyledikleri saatte geldiler çok uzun sürmeden sorunumu hallettiler teşekkürler.

 29. aysun dedi ki:

  petekleri sökerek mi temizliyorsunuz ?

  1. admin dedi ki:

   Hayır tek bir petekten bağlantı vererek temizliyoruz.

 30. Kadir dedi ki:

  Benimde 5 adet peteğim var yeterince verim alamıyorum petek temizliği yaptırmak istiyorum nasıl yapıyorsunuz ?

 31. Harun dedi ki:

  Kalorifer peteği nasıl temizlenir ?

 32. Cihan dedi ki:

  Petek temizliği işlemi ne kadar sürüyor ?

  1. admin dedi ki:

   Ortalama 1 1 buçuk saat sürüyor Cihan bey .

 33. Cansu dedi ki:

  Petek temizleme fiyatı nedir ?

  1. admin dedi ki:

   Petek sayısına göre fiyat değişiyor efendim.

 34. Lale dedi ki:

  Cihazla petek temizliği yaptırmak istiyorum nasıl yapıyorsunuz ?

  1. admin dedi ki:

   Cihaz ve kimyasal ilaç yardımıyla yapıyoruz tek bir petekten bağlantı verilerek tüm petekleriniz temizleniyor havası alınarak ısınır şekilde size teslim ediliyor Lale hanım.

 35. Bahar dedi ki:

  ısınmayan petekler için ne yapabiliriz ?

  1. admin dedi ki:

   Yukarıdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz Bahar hanım.

BİR YORUM YAZ