Petek Temizliği, Petek Bakımı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek Temizliği, Petek Bakımı 21 Eylül 2015

Petek Temizliği, Petek Bakımı

Her yapı içerisinde insanlar kış hazırlıklarına başladılar. Kışın olumsuz hava şartlarından korunmak için, kapı pencere kenarları korunaklı hale getirildi, ısı yalıtımları yapıldı ve tabi ki en önemli kış hazırlığı olan petek temizlikleri için çalışmalar başladı. Petek temizliği her yapı için gerekli hatta hayati önem taşıyan kış hazırlıkları arasında olmalıdır. Çünkü uzun yıllardır temizlik yüzü görmeyen her şey gibi petekler de hata verecek ve kış aylarının sorunlu geçmesine neden olacaktır. Kirlenmiş peteklere üstlerinden göz ucuyla bakmanız bile içerde oluşan tozu ve pisliği görmenize yardımcı olacaktır. Fakat gördüğünüz o toz birikintileri sadece buz dağının görünen kısmıdır. Asıl pislik peteğin içinde oluşmaktadır. Petek içine kombiden gelen sular kireç oluşturacak ve bu kireçler zamanla iç içe geçerek kayaç parçası halini alacaktır. Bu kayaç parçaları ise çamur ile birlikte peteğin alt kısmına yapışacaktır. Petek kombiden ısı alımını alt bölgesinden gerçekleştirir ve tüm yüzeyine yayar. Fakat bu bölümdeki kirlilik bu ısı alışverişine izin vermez. Bundan kaynaklı olarak da peteğin ısı verimi düşer. Profesyonel hizmet veren tesisat firmaları tıkanıklık açma ve su kaçağı bulma hizmetlerinde olduğu gibi petek temizliği işlemlerinde de makineler kullanmaktadır.

  • Profesyonel tesisat firmaları petek temizliği işlemleri için Avrupa kalitesi ile üretilmiş kimyasal temizleme ilaçları kullanırlar.
  • Kullanılan bu kimyasal ilaçlar petek içindeki bütün pislikleri ve kayaçları eriterek, pislikleri yapıştıkları yerlerden sökerler ve temizlik için uygun şartları sağlarlar. Bu kimyasal ilaçlar ne kadar kaliteli olursa yapılan temizlik işlemi de o kadar kaliteli olur ve uzun yıllar kirlilik oluşturmaz.
  • Peteğin içindeki pislikler ayrıştırıldıktan sonra petek yıkama makineleri ile pislikler petek içinden çıkartılarak makinenin bünyesinde toplanır.
  • Petekler artık kaba pisliklerden kurtulmuştur. Fakat ince pislikler ve kalıntılar için de peteğin için de tazyikli su makineleri ile yıkama işlemi gerçekleştirilir ve yapılan temizlik işlemi pekiştirilmiş olunur.
  • Temizlik bittikten sonra ise temizliği koruyan, kireç oluşmasını ve paslanmayı engelleyen kimyasal ilaçlar petek içine atılır ve petek temizleme işlemi bitirilmiş olur.
  • Tıkanıklık açma, su kaçağı bulma ve kanal açma çalışmalarında olduğu gibi petek temizliğinde kullanılan makineler de işlerin garantili olmasını ve çabuk bitmesini sağlar. Ayrıca bu makineler sayesinde evlerde pislik oluşturulmaz ve petekler yerlerinden sökülmez.
Petek Temizliği

Petek Temizliği

Temiz Petekler Avantajlı Geçen Kışlar Demektir

Makinelerle ve kaliteli kimyasal ilaçlar ile yapılan petek temizliği kullanıcısına birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlardan ilki; temiz petek demek sorunsuz çalışan bir doğalgaz tesisatı demektir. Peteklerin temiz olması kombileri de koruyacak ve arıza çıkartmalarının önüne geçecektir. Temiz petekler sayesinde en düşük kombi sıcaklık ayarında bile en yüksek ısı verimini sağlamış olursunuz. Petek içindeki ısı alışverişi dengeli bir şekilde dağıldığı için ortama yayılan ısı da dengeli olacak ve soğuk bir nokta kalmayacaktır. Bu durumda gelecek olan doğal gaz faturaları da düşük olacaktır. Petek temizliği bu kadar avantaj ancak kaliteli temizlikler ile sağlamaktadır. Tesisat teknolojilerinden yararlanarak yaptırdığınız kanal açma işlemlerinden su kaçağı bulma işlemlerine kadar her tamirat size yarar sağlayacaktır. Tıpkı petek temizleme işlemlerinde olduğu gibi…

10 yıldan fazla süredir bölgesinde en kaliteli hizmetleri en uygun tamirat fiyatlarına sunan Star Tesisat firması ile çalışmanız durumunda gerek petek temizliğinde gerekse tıkanıklık açma, su kaçağı bulma ve kanal açma çalışmalarında en profesyonel hizmetleri alırsınız. Tesisat teknolojileri ile hizmet veren Star Tesisat, bölgesinde tek kaliteli hizmeti veren lider tesisat firmasıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ