Petek Temizliği Nasıl Yapılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek Temizliği Nasıl Yapılır? 7 Ekim 2015

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır? İşlemlerini anlatmadan önce peteklerin kirlenmesi ve nedenleri hakkında bir ön bilgi oluşturmak daha doğru olacaktır. Peteklerin kirlenmesi kaçınılmaz durumlardır. Nasıl önlem alırsanız alın petek kirlenmesinin önüne geçemezsiniz. Sadece yapmanı gereken belli zaman aralıkları ile petek temizliği işlemlerinin yapılmasıdır. Bu zaman aralığı peteklerin kullanım sıklığına ve peteklerin imal edildiği malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Fakat ortalama olarak peteklerin iki yıl ara ile temizlenmesi en uygun olan bakım işlemidir. Peteklerin içindeki su akışları nedeniyle petek içinde kireçler oluşmaktadır. Bu kireçler ise bir süre sonra kayaç parçaları halini almaktadır.

Kayaç parçalarının üstüne bir de petek içindeki çamurlar ve paslanmalar eklenmektedir. Bu artık maddeler ise peteklerin alt bölümlerine yapışmakta ve peteğin tüm yüzeyinde ısı dağılımını etkilemektedir. Bu ısı dağılımının doğru bir şekilde olmamasında ise peteklerin alt tarafı ısınmazken peteklerin üst tarafında hafif bir ılıklık olmaktadır. Bu yüzden dolayı yeterli ısı verimi olmadığı için direkt olarak kombi ayarları yükseltilmektedir. Bunun neticesinde ise çok yüksek doğal gaz faturaları gelmektedir. Doğal gaz kullanımının bu kadar fazla olması sadece aile ekonomisini değil ülke ekonomisini de sarsacaktır. Bu yüzden dolayı da petek temizleme işlemlerinin kesinlikle yaptırılması gerekmektedir.

  • Petek temizliği nasıl yapılır? Sorusunun birkaç değişik cevabı bulunmaktadır. Bu cevapları ise tesisat firmalarının işlem kaliteleri belirlemektedir. Son derece kaliteli işlemler uygulayıp peteklerde yüksek ısı verimi ve düşük doğalgaz faturaları sağlayan tesisat firmaları varken bu işlemleri kalitesiz olarak yapan ve bu avantajlı durumların hiçbirini sağlayamayan tesisat firmaları da bulunmaktadır.
  • Petek temizliği nasıl yapılır? Sorusunun ilk cevabı için profesyonel tesisat firmalarının işlem sırasına bakmak gerekir. Bu tesisat firmaları petek temizleme işlemlerinde kaliteli kimyasal ilaçlar, petek yıkama makineleri ve tazyikli su makineleri kullanmaktadır. Bu makinelerin eksiksiz kullanılması çok önemlidir. Bu sayılan ürünlerden birinin eksik olması demek petek temizliği işlemlerinin tam anlamıyla olmayacağı anlamına gelecektir.
  • Profesyonel hizmet kalitesi ile işlem uygulayan tesisat firmaları petek temizliği işlemlerinde ilk önce peteklerin içine kimyasal ilaçları atacak ve petek içindeki tüm pislikleri tutundukları yerlerden sökecek ve temizlenmesi için uygun hale getirecektir. Sonrasında ise petek yıkama makineleri ile bu pislikleri peteklerin içinden çıkaracak ve peteklerin içini tazyikli su makineleri ile yıkayacaktır. Bu işlemlerin sonrasında ise koruyucu kimyasal ilaçlar ile peteklerde yapılan temizliğin daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.
  • Petek temizliği nasıl yapılır? Sorusunun ikinci cevabını ise bu sistemlere sahip olmayan ya da bu cihazların yan sanayi ürünlerine sahip olan tesisat firmaları oluşturacaktır. Bu tesisat firmalarının petek temizleme işlemleri ise sadece basınçlı su makineleri ile ya da kimyasal ilaçlar ile olacaktır. Bu makine sistemlerinin ve kimyasal ilaçların tek başına kullanılması ise hiçbir şey ifade etmeyecek ve peteklerde temizlik sağlamayacaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır Sorusunun Doğru Cevabı Kazanım Sağlayacaktır

Petek temizleme işlemlerinde seçilecek olan tesisat firması işlem kalitesini belirlediği gibi temizlik sonrasında avantajlı durumları da belirleyecektir. Bu avantajlı durumların başında ise düşük doğalgaz faturaları gelmektedir. % 30 oranında düşecek olan doğalgaz faturalarına ek olarak yüksek ısı verimi avantajı da sağlanmış olacaktır. Ayrıca kombi ve doğalgaz tesisatı sistemi de son derece korunaklı bir hal alacaktır. Petek temizleme işlemlerinin ardından ise peteklerin kullanım süreleri de uzayacaktır. Bu yüzden petek temizliği nasılyapılır? Sorusunun en tatmin edici cevabını seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Star Tesisat firması İstanbul genelinde kaliteli tesisat malzemeleri ve profesyonel ekipler ile petek temizleme işlemlerinden tutun da su kaçağı bulma ve kanal açma işlemlerine kadar bütün tesisat arıza ve bakımlarında % 100 memnun kalacağınız uygun fiyatlar ile hizmet vermektedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ