Petek Temizliği Fiyatı - Kombi Petek Temizleme Fiyatları - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Petek Temizliği Fiyatı 23 Mart 2016

Petek Temizliği Fiyatı

Petek temizliği fiyatı, ne kadar olursa olsun, belki de yaşamınızdaki en makul fiyattır. O bizden çıkan en sağlıklı ve yararlı gider olacaktır. Neden mi? Çünkü sağlıklı bir kalorifer teşkilatınızın olması demek, sağlıklı kalorifer peteklerinin olması demektir. Oysa sağlıklı çalışmayan bir kalorifer sistemi hem sağlığınızdan ve hem de cebinizden büyük kayıplar anlamına gelebilecektir. Öyleyse petek temizliğinin ne olduğuna ve bunun ne denli yaşamsal bir konu olduğuna öncelikle bakmak gerekir.

Petek Temizliği Fiyatı Ne Olmalıdır

Petek temizliği, bir kalorifer teşkilatından tam randıman alabilmemiz için olmazsa olmaz koşulumuzdur. Çünkü binalarımızın tam ve sağlıklı ısınması ancak petek temizliğine dikkat edilmesi ile mümkündür. Aksi bir durum ise ısınamamamız demek olacak, bu da bir dizi sıhhi ve mali kayıpları beraberinde getirecektir ki bütün bu kayıpları önceden bilmemiz ve nerede duracağını şimdiden öngörmemiz mümkün olamamaktadır. İşte kalorifer teşkilatımızdaki petek temizleme öneminin kaynaklandığı nokta da burası olsa gerektir. Öncelikle petek temizliğinin nasıl yapıldığına bakalım.

Günümüzün en son teknolojik araçları ve sektörel ilgili deneyimleri bize şunu göstermektedir: Artık petek temizliği çok güçlü kimyasallar ve bu kimyasalların bu işe özel makinalar yardımıyla kalorifer sistemine verilmesi ve burada devir daiminin belli sürede kontrollü olarak sağlanması yoluyla modern biçimde sağlanmaktadır. Verilen özel kimyasallardan oluşmuş solüsyon petek iç yüzeylerinde birikmiş her tür pislik, tortu vb engeli çözünürlüklerini sağlayarak almakta ve daha sonra yine makineler yoluyla dışarı çekilerek sistem tamamen temizlenmektedir. Eskiden ve hala eski usullerle çalışan servisler peteklerdeki pislikleri borularda su dolaştırarak temizlerler. Bu çok verimli olması beklenmeyen bir yöntemdir. Çünkü ne kireçlenmeye ve ne de iyice sertleşmiş olan tortulara çözüm olmaktadır; sadece, içerdeki kirlenmiş suyu dışarı çıkarmaktadır.

Petek Temizliği Fiyatı

Petek Temizliği Fiyatı

Avrupa menşeli özel karışımlar vasıtasıyla elde edilen solüsyon ise makinalar yardımıyla sisteme verildiği andan itibaren kalorifer borularında ve özellikle de peteklerde harika bir temizlenme başlamaktadır. Çünkü o özel solüsyonun gücü her tür engeli söküp almaya yetmektedir. Petek temizliğinin ideal anlamda yapılması için bu tür bir işlem gerekmektedir. Bu da petek temizliği fiyatı ne olursa ve ne kadar olursa olsun onu makul kılmaktadır. Çünkü bu şekildeki bir temizlik hem kalorifer sisteminin ömrünü uzatmakta ve hem de hiçbir sistem parçası sökülmediği için peteklerin garantisi kesintiye veya iptale uğramamaktadır. Dolayısıyla söz konusu temizlik ücretinin çok makul bulunması ve değerlendirmesinin istenmesi bu nedenledir.

Petek Temizliği Ne Kadar Olmalıdır

Fiyatı ve işin maliyeti değerlendirmeye alındığında, söz konusu petek temizliğinin yaptırılmaması halinde ne olacağı ve ne olmayacağı ayrıca hesaplanmalıdır. Periyodik temizliğinin yapılmamış olması peteklerdeki su akışkanlığını birçok şekilde kısıtlayacak ve bu da konut veya iş yerinizin daha az ısınmasına yol açacaktır. Bu durumda hem sağlığınız ve hem de işteki verimliliğiniz risk altında demektir ki bu mali olarak da büyük kayıplar demektir. Hatta sağlık söz konusu olduğundan belki de telafisi mümkün olmayan kayıplar söz konusu olacaktır.

Petek temizliği fiyatı takdiri yapılacağı zaman, peteklerin temizliğinin yapılmaması durumunda karşımıza çıkacak olan tüm zararların ve muhtemel risklerin de hesabı yapılmalıdır. Yahut en kolay ve kestirme yoldan çıkış aranmalıdır: Kalorifer sisteminin ve peteklerin periyodik bakımları hiç ihmal edilmemelidir. “Pahalıdan ucuzu yoktur.” sözü, eskiden beri, çok elzem ve kaliteli mal ve hizmet alımlarında akıllı insanların ekonomik gerekçesi olmuştur. Petek temizliğinin yaşamsal önemini bilen kişiler için, ülkemizde petek temizliği maliyeti öyle çok yüksek filan olmasa da, her şeye rağmen onu yüksek bulan kişiler için hatırlanması gereken düşünce olarak kayda geçirilebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ